fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Ujędrnianie skóry

Kolagen to jeden z najważniejszych składników organizmu, odpowiadający za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. Jego brak stanowi główną przyczynę wiotczenia skóry, co jest naturalnym objawem procesu starzenia się, rozpoczynającym się mniej więcej już od 26 roku życia. Obwisła skóra to nie tylko efekt starzenia się, takie zjawisko dotyka całego ciała, a najbardziej narażone są na nie osoby, które w przeszłości gwałtownie się odchudzały. Częstą przyczyną utraty napięcia skóry jest także przebyta ciąża. Jedno jest pewne – należy dbać o swoje ciało stosując odpowiednią dietę, praktykując wysiłek fizyczny i nawilżając skórę. Jednak co w przypadku kiedy to nie wystarcza? Spokojnie, dziś medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań, które trwale i efektywnie usuną Twój problem oraz pomogą Ci ujędrnić sylwetkę!

Co to są włókna kolagenowe?

Kolagen jest naturalną substancją występującą w organizmie człowieka. To białko będące głównym składnikiem tkanki łącznej, które zapewnia skórze ciągłość procesu odnowy komórkowej oraz właściwy poziom nawilżenia, gwarantujący jej napięcie i elastyczność.
Włókna kolagenowe to struktury zbudowane z kolagenu, mające bardzo wysoką odporność na rozciąganie. Dzięki swoim właściwościom, stanowią one główny budulec skóry, ścięgien, kości czy stawów.

Czynniki, które zaburzają produkcje kolagenu i prowadzą do wiotczenia skóry

Na spadek produkcji kolagenu przede wszystkim wpływa nieubłagalnie mijający czas. Oczywiście, nie jest to jedyny czynnik. Nasz szeroko pojęty styl życia, czyli dieta, aktywność fizyczna, stres, słońce, odwodnienie, a także nagłe zmiany hormonalne w naszym organizmie np. podczas menopauzy, mają wpływ na zaburzenie produkcji kolagenu i prowadzą do wiotczenia skóry.

Odbudowa włókien kolagenowych, czyli jak ujędrnić swoje ciało?

Produkcja kolagenu jest szczególnie wspomagana przez witaminy takie jak witamina A, witamina C oraz witamina E. Związki te możemy znaleźć przede wszystkim w warzywach oraz w owocach. Kolagen możemy dostarczyć do naszego organizmu także dzięki produktom bogatym w kolagen zwierzęcy np. galaretki owoce i warzywne, ryby w galarecie, chrząstki, kurze łapki i podroby. Na rynku dostępnych jest też wiele suplementów diety zawierających duże ilości kolagenu. Zatem odpowiednia dieta kolagenowa jest w stanie sprawić, że organizm człowieka na dłużej zachowa właściwą ilość kolagenu niezbędną do zdrowego życia. Należy jednak pamiętać, iż wymienione sposoby są dobre do zasilania produkcji własnego kolagenu, ale nie poprawią wyglądu naszej skóry, ani nie wygładzą zmarszczek. Często na odpowiednią dietę jest już za późno. Co wtedy? Najskuteczniejszym rozwiązaniem są innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej, które efektywnie stymulują produkcje kolagenu!

Poznaj nasze sposoby i ciesz się jędrną skórą!

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę