fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Ujędrnianie oraz obkurczanie pochwy

Wiele kobiet boryka się ze wstydliwym problemem luźnej pochwy. Tak jak w innych miejscach na ciele, tkanki w okolicach intymnych tracą sprężystość i elastyczność. Kobiety odczuwają to jako zwiotczenie i poszerzenie pochwy. U niektórych zmiany te mogą być połączone z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, a dla innych problem sprowadza się do obniżenia satysfakcji z życia seksualnego. Czerpanie radości ze współżycia jest niezwykle ważnym aspektem codziennego życia. Problem rozluźnienia pochwy może doprowadzić do unikania zbliżeń intymnych i być powodem kłopotów w relacji z partnerem, a także spadkiem dobrego samopoczucia oraz utraty wiary we własną kobiecość. Na całe szczęście ginekologia estetyczna to dziedzina, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła i wciąż poszukuje efektywnych, najnowocześniejszych oraz komfortowych rozwiązań. W Klinice VESUNA z Krakowa proponujemy innowacyjne zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej, które pozwolą Ci szybko i skutecznie ujędrnić oraz obkurczyć pochwę.

Przyczyny zwiotczenia i poszerzenia pochwy

Zespół rozluźnienia pochwy to dolegliwość, która może dotknąć kobiety w różnym wieku. Luźność pochwy polega na zaburzeniu położenia narządów płciowych, co nie tylko utrudnia czerpanie satysfakcji z życia seksualnego, czy wywołuje problemy natury psychicznej, lecz także prowadzi do wielu innych, uciążliwych schorzeń zdrowotnych, np. nietrzymania moczu, nawracających infekcji czy wypadania miednicy.

Luźna pochwa to problem, który wiąże się przede wszystkim z przebytymi porodami. Już w trakcie ciąży ma miejsce zwiotczenie tkanek, a poród siłami natury dodatkowo rozciąga struktury dna miednicy, prowadząc do rozluźnienia pochwy oraz otaczających ją mięśni, a także zwiotczenia wiązadeł. Luźność pochwy może być również związana z tzw. okresem przekwitania, czyli menopauzą i procesem starzenia okolic intymnych. Zmiany hormonalne i niedobór estrogenów zmniejszają ilość kolagenu w narządach rodnych, prowadząc do rozluźnienia oraz utraty napięcia tkanek pochwy. Luźność pochwy często stanowi także efekt uboczny otyłości.

Innowacyjne zabiegi ginekologii estetycznej – ujędrnianie oraz obkurczanie pochwy

Dzięki zabiegom ginekologii estetycznej w Krakowie istnieje wiele możliwości bezinwazyjnego oraz bezpiecznego napięcia tkanek pochwy. Zabieg ujędrniania oraz zwężania pochwy polega na pobudzeniu fibroblastów do intensywnej produkcji kolagenu. W efekcie dochodzi do remodelingu oraz rewitalizacji tkanek w okolicach intymnych – zwiększa się elastyczność i jędrność pochwy, następuje jej obkurczenie, a skóra staje się wyraźnie odmłodzona oraz napięta. Dodatkowo, bezpośrednio po przeprowadzonej terapii zabiegowej pacjentki mogą natychmiast powrócić do codziennych aktywności.

W Klinice VESUNA problem zwiotczałej, luźnej oraz poszerzonej pochwy leczymy wykorzystując profesjonalne urządzenia medyczne m.in.:

  • Platforma medyczna ThermiRF – ThermiVA
  • Urządzenie medyczne EXILIS® ELITE™ INTIMA
  • Laserowe ujędrnianie oraz zwężanie pochwy FOTONA SPECTRO SP
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę