fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Już od dawna medycyna estetyczna poszukiwała metody, która dawałyby możliwość trwałego wykonania wolumetrii twarzy i odzyskania utraconej objętości, a jednocześnie byłaby maksymalnie naturalna i bezpieczna dla pacjenta. Zabieg określany mianem autrotransplantacji, czyli tak zwany przeszczep tłuszczu jest obecnie bardzo popularny i chętnie wybierany przez kobiety oraz mężczyzn. Autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Jakie są jego efekty oraz jak przebiega zabieg?

Co to jest autotransplantacja?

Autotransplantacja to nic innego jak przeszczep tkanek w obrębie tego samego organizmu. Zabieg polega na pobraniu tłuszczu z obszarów, w których występuje jego nadmiar, a następnie przeszczepieniu go tam, gdzie występuje jego brak. Tkankę tłuszczową pozyskuje się z takich obszarów jak okolice kolan, brzucha, ud i pośladków. W czym tkwi skuteczność tej metody? Dlaczego własny tłuszcz jest tak dobrym materiałem wypełniającym? Pobrany, a następnie przeszczepiony materiał z własnego organizmu jest bardzo bezpieczny. Zmniejsza potencjalne ryzyko odrzucenia tkanki i jednoczesne wywołanie niepożądanej alergii. Ponadto autotransplantacja zapewnia optymalne i niezwykle trwałe efekty zabiegu. Zawarte w przeszczepianej tkance żywe komórki macierzyste o niepowtarzalnych właściwościach regeneracyjnych i rewitalizujących, pozwalają na uzyskanie spektakularnego efektu w postaci skóry wypełnionej oraz dodatkowo silnie napiętej i odmłodzonej.

W Klinice VESUNA zabiegi przeszczepu tkanki tłuszczowej wykonujemy dzięki innowacyjnej oraz niezwykle skutecznej technologii Adivive™, która jako pierwsza na świecie otrzymała amerykański certyfikat FDA.

Jakie są wskazania do zabiegu?

  • Wypełnienie ubytków tkanki tłuszczowej w okolicach oczu, skroni – odmłodzenie oka, redukcja zmarszczek
  • Wypełnienie ubytków tkanki tłuszczowej kości policzkowych, tzw. podniesienie opadających policzków oraz w okolicach dolnej części twarzy – wolumetria twarzy,
  • Poprawa jędrności oraz wyraźne odmłodzenie skóry dłoni,
  • Wypełnienie ubytków pooperacyjnych oraz powypadkowych.
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę