fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Program antystresowy i relaksacyjny

Stres to nieodłączny towarzysz naszej podróży przez życie. Dopóki jego oddziaływanie jest krótkie i mobilizujące to widzimy jego pozytywne efekty w postaci lepszej koncentracji, wydolności organizmu, pobudzenia, dodatkowej motywacji. Natomiast kiedy jesteśmy narażeni na czynniki stresujące zbyt długo lub zbyt intensywnie zaczynamy tracić zdolności obronne, co powoduje rozregulowanie czynności fizjologicznych i wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Jak pozbyć się nadmiernego stresu i znaleźć sposób na relaks?

Zmiany w funkcjonowaniu organizmu jakie powoduje stres określone w trzech płaszczyznach:

  • wskaźniki fizjologiczne: przyśpieszony puls, wzmożona potliwość, kołatanie serca, napięcie mięśni rąk i nóg, sztywność karku, suchość w jamie ustnej, ucisk w gardle, naprzemienne uczucie gorąca i zimna, gonitwa myśli;
  • wskaźniki psychologiczne: podejrzliwość, rozdrażnienie, wrogość, odczuwanie nieokreślonego lęku, ataki złości, apatia, przygnębienie, poczucie osamotnienia, zachwiane poczucie własnej wartości, trudności z podejmowaniem decyzji;
  • wskaźniki behawioralne (zmiany w zachowaniu): zwiększona pobudliwość, utrata apetytu lub uczucie ciągłego głodu, zaburzenia snu (bezsenność lub wzmożona senność), nagłe wybuchy gniewu lub płaczu, podatność na wypadki, nadużywanie alkoholu, nadmierne palenie, konfliktowość, brak satysfakcji z wykonywanej pracy, obniżona wydajność.

Jak pokonać stres w 13 minut?

Tempo życia, natłok informacji, konieczność nieustannego współzawodnictwa we współczesnym świecie wyzwala wszechobecny i wszechogarniający stres, a nawet ciężką do wyleczenia depresję. Jak skutecznie sobie z nim radzić? Klinika VESUNA dzięki innowacyjnej terapii światłem generowanym przez medyczne lampy LED TriWings może pomóc Ci w walce ze stresem i jego negatywnymi skutkami. To nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna terapia wykorzystująca światło o różnej długości fal w sześciu kolorach, która pomaga osiągnąć stan relaksacji i ukojenia, bardzo istotny w walce ze stresem oraz depresją.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę