Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

PLASMAGE

URZĄDZENIE GENERUJĄCE PLAZMĘ MEDYCZNĄ

PLASMAGE to innowacyjne urządzenie medyczne wykorzystujące zjawisko plazmy, czyli czwartego stanu skupienia materii. Stanowi ono najnowocześniejsze osiągnięcie w dermatologii estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Pozwala na nieinwazyjne usuwanie niedoskonałości tj. rozstępy, blizny czy przebarwienia oraz likwidacje zmian skórnych. Jest doskonałą alternatywą w leczeniu schorzeń, które dotąd poddawane były inwazyjnym zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej np. lifting powiek. Stanowi to przełom w leczeniu opadających powiek, które dotychczas mogły być leczone tylko operacyjnie (blefaroplastyka).

W trakcie zabiegu urządzenie PLASMAGE wytwarza bardzo wysoką temperaturę dzięki czemu powstaje tzw. łuk elektryczny. Odpowiada on za zmianę stanu skupienia z gazu w plazmę. Podczas zabiegu dochodzi do mikrowyładowań i między igłą urządzenia a skórą pacjenta powstaje plazma. Ponieważ działanie plazmy jest bardzo precyzyjne i płytkie, może być używana w obszarach, w których użycie laserów jest zbyt ryzykowne. Działa ona punktowo, nie uszkadzając głębszych warstw skóry ani otaczających tkanek, co zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Terapia przebiega bezkontaktowo. Oznacza to, że igła nie dotyka bezpośrednio skóry pacjenta, przez co zniwelowane jest ryzyko zakażeń pozabiegowych. Energia plazmy pozwala na szybkie, płytkie uszkodzenie naskórka z jego sublimacją oraz na pobudzeniu syntezy kolagenu, przy jednoczesnym obkurczeniu istniejących włókien kolagenowych.

W Klinice VESUNA zabiegi z użyciem plazmy medycznej stosowane są przede wszystkim w celu usunięcia nadmiaru wiotkiej, cienkiej skóry w okolicy powiek górnych i dolnych, a także likwidacji włókniaków oraz brodawek skórnych. PLASMAGE stosowany jest również w leczeniu i usuwanie nieestetycznych blizn, rozstępów czy przebarwień.

Pojedyncza sesja trwa około 30 minut. Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak ilość potrzebnych zabiegów do uzyskania najlepszych efektów dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Co więcej, efekty zabiegu z użyciem plazmy medycznej jest niezwykle długotrwały i utrzymuje się nawet do 2 lat.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • Ciąża i laktacja
  • Choroby serca
  • Cukrzyca
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby neurologiczne
  • Stany zapalne skóry
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Rozrusznik serca
  • Protezy metalowe i silikonowe
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę