Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Pielęgnacja przy atopowym zapaleniu skóry – o czym warto pamiętać?

user

21 listopada 2020mgr kosmetolog Eliza Pelc

Atopowe zapalanie skóry to dla wielu prawdziwy koszmar. Nic w tym dziwnego, skóra przy tym schorzeniu ma tendencję do przesuszania, zaczerwieńi swędzenia. Osoby borykające się z AZS na co dzień muszą pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Właściwie jak ona wygląda i o czym należy pamiętać? Na te pytania odpowie kosmetolog Eliza Pelc.

AZS czyli atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry (AZS), zaliczane jest to najczęściej występujących, alergicznych chorób skóry. Zwykle choroba jest diagnozowana we wczesnym dzieciństwie. Oczywiście zdarzają się odstępstwa od reguły i diagnoza jest stawiana również u osób dorosłych. Jak objawia się AZS? Należy pamiętać, że choroba ma podłoże genetyczne. Znikome dawki alergenów znajdujących się w powietrzu czy żywności u osób z AZS wywołują nadmierną produkcję przeciwciał klasy IgE. Reakcja alergiczna przyjmuje postać rumienia, grudek, któremu towarzyszy świąd. Wysypka ma nieregularny kształt, może pojawić się w różnych miejscach na ciele.  AZS ma różne fazy zaostrzenia. Objawy pojawiają się, a potem znikają i nie widać ich przez długi czas. Dlatego właściwa pielęgnacja skóry atopowej ma tak ogromne znaczenie!

Właściwa pielęgnacja to podstawa

Skóra atopowa, zarówno u dorosłych jak i dzieci jest niezwykle wrażliwa – sucha, skłonna do podrażnień, alergii. Tym samym wymaga odpowiedniej pielęgnacji, które zaczyna się od właściwego oczyszczania – musi być ono delikatne i niezwykle skuteczne. Niewłaściwe oczyszczanie może prowadzić do namnażania bakterii, wywołania podrażnienia oraz wysuszenia skóry.

Oprócz właściwego oczyszczania, niezwykle ważne jest optymalne nawilżenie skóry. Jak dobrze wszyscy wiemy, skóra atopowa nie posiada wystarczającej ochrony przed zewnętrznymi czynnikami. Zadaniem odpowiednich kosmetyków nawilżających jest ochrona skóry oraz odbudowa płaszcza hydrolipidowego skóry. Zatem jakie kosmetyki wybrać? Najlepiej takie, które zostały dostosowane do tego typu cery. Jeżeli nie macie pewności, co do ich skuteczności, zawsze możecie zaciągnąć opinii specjalisty – dermatologa.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Problemy skóry i problemy dermatologiczne     

Czego unikać?

Osoby dotknięte AZS powinny unikać szorstkich i sztucznych tkanin. Dla ich skóry przyjazna jest delikatna i przewiewna bawełna. W trakcie kąpieli osoby z AZS powinny unikać gorącej wody, lepiej aby była ona ciepła bądź letnia. Z pewnością w odstawkę powinno iść zwykłe mydło. Postawcie na preparaty myjące, które nie wysuszają skóry. Jeżeli chodzi o ulubione perfumy to stosujecie je wyłącznie na ubrania! Zrezygnujcie z ciężkich naszyjników, bransoletek. Podczas upałów, stosujecie kremy z wysokim filtrem ochronnym SPF. O ile to możliwe zakrywajcie ciało jasnymi, przewiewnymi tkaninami. Pożegnajcie się z saunami i basenami z chlorowaną wodą.

Zabieg Intraceuticals®a AZS

Pewnie zastanawiacie się, czy osoba dotknięta AZS może skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych – owszem, może. Jednym z nich jest zabieg Intraceuticals® znajdujący się w ofercie krakowskiej Kliniki VESUNA. Metoda ta doskonale nawilża i odmładza skórę. Dodatkowo jest całkowicie bezpieczna, a przede wszystkim nieinwazyjna. Ilość sesji zabiegów jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Między każdą sesją, należy zachować odpowiedni odstęp czasu.

Uważasz, że zabieg Intraceuticals® to idealne rozwiązanie dla Ciebie? Nie czekaj, zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i zaplanuj swoją pierwszą wizytę.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę