Peelingi kosmetyczne – podział
- 28 listopada 2016
- Sara Sendorek - kosmetolog
Jednym z etapów dbania o ciało jest wykonywanie peelingów. Zabieg ten nie jedno ma imię. Ma on na calu złuszczenie skóry, ale może przybierać różne postacie. Główny podział peelingów to różnienie na te chemiczne oraz mechaniczne. Podejmując działania należy wybrać metodę, które najskuteczniej poradzi sobie z naszymi problemami skórnymi i będzie najbardziej efektywna. Peelingi kosmetyczne – podział oraz zastosowanie. Czytaj więcej!
Czym jest peeling?
Pytanie wydaję się być banalne, ale warto uporządkować sobie pewne informacje związane z tym tematem. Pod wspomnianym pojęciem rozumie się w kosmetyce przede wszystkim złuszczanie oraz rozpuszczanie naskórka. Od rodzaju preparatu zależy stopień złuszczenie naskórka. Polega ono na rozpuszczeniu i częściowym usunięciu martwego naskórka. Peeling to najczęściej używana nazwa opisywanych czynności, ale używa się też określeń ablacja, abrazja, złuszczanie, chemabrazja, czy też eksfoliacja. Zabiegi te są powszechnie stosowanie w kosmetyce, medycynie estetycznej oraz dermatologii.
Zalety wykonywania peelingu
Peeling usuwa martwy naskórek, a wraz z tym pozwala pozbyć się nadmiaru łoju.
- Po zabiegu skóra staje się gładka, miękka, delikatna.
- Pomaga w regeneracji skóry, równie tej starzejącej się.
- Powoduje spłycenie zmarszczek.
- Wpływa na poprawę jędrności skóry i jej napięcia.
- Peeling działa pobudzająco na komórki warstwy podskórnej.
- Pomaga w leczeniu chorób skóry np. trądziku.
Peelingi kosmetyczne – podział
Peeling laserowy
W porównaniu do tradycyjnych techniki, peeling laserowy cechuje się dużo większą precyzją. Peelingi laserowe pomagają usunąć zmarszczki oraz blizny. Obecnie ze względu na swoje zalety, opisywany rodzaj zabiegu jest coraz częściej wybierany niż wersje chemiczne. Poleca się go pacjentom z problemami spowodowanymi promieniami słonecznymi, a także tym, którzy zmagają się z przebarwieniami i powiększonymi porami. Peeling laserowy powoduje, że skóra staje się napięta. Wiązka lasera powoduje mikrouszkodzenia. To działanie mobilizuje skórę do szybkiej regeneracji. Przyśpieszona zostaje produkcja elastyny i kolagenu. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się powtórzenia zabiegu od dwóch do pięciu razy. Efekty peelingu laserowe są zauważalne w dwóch etapach. Początkowo znikają przebarwienie i wyrównuje się koloryt skóry. Następnie poprawia się gęstość skóry.
Peeling migdałowy
Jest to polecany zabieg regeneracyjno-odmładzającym. Można go stosować przy posiadaniu dowolnego typu skóry, co jest łatwym rozwiązaniem. Jego działanie opiera się na cechach kwasu migdałowego. Dodatkową zaletą jest odporność na niekorzystne promienie UV. Peeling migdałowy poleca się osobom, które pragną poprawić swój wygląd skóry i zadbać o opaleniznę. Ten rodzaj peelingu wpływa pozytywnie na skórę, która narażona jest na problemy ze zmarszczkami, suchością skóry, blizny potrądzikowe, przebarwienia, proces starzenia się skóry.
Jesteś zainteresowana wykonaniem peelingu? Umów się na profesjonalny zabieg w klinice medycyny estetycznej VESUNA.