Nadpotliwość stóp – przyczyny i leczenie
- 13 lutego 2017
- Sara Sendorek - kosmetolog
Nadpotliwość to problem dotyczący obu płci. Często dotyka osoby niezależnie od wieku, czy wagi. Powodów jej powstawania jest wiele. Wskazana dolegliwość powodujący ogromny dyskomfort, który wpływa nagatywnie na samopoczucie osoby, która na nią cierpi. Niektórzy przez nadpotliwość decydują się na rezygnacją z pewnych zajęć. Nadpotliwość może dotyczyć różnych obszarów ciała, w tym przede wszystkim stóp, pach oraz dłoni. Są jednak sposoby, które umożliwiają skuteczną walkę z nadmiernym poceniem się. Tym razem przyjrzymy się dokładnie nadpotliwości stóp.
Nadpotliwość stóp
Z opisywanym problemem do czynienia mają najczęściej osoby między dwudziestym piątym a sześćdziesiątym rokiem życia. Grupa ta jest bardzo szeroka, szczególnie dlatego, że obejmuje kobiety i mężczyzn. Polega ona na wydzielaniu przez organizm większej ilości potu niż jest to konieczne. Normalną rzeczą jest, że przy wysokich temperaturach nasze stopy się pocą. Są jednak osoby, które mają problem z pocącymi się stopami niezależnie od panującej na zewnątrz pogody.
Przyczyny nadmiernego pocenia się stóp
Podstawowych i najczęściej spotykanych rodzajów nadpotliwości stóp jest kilka. Może ona towarzyszyć człowiekowi chronicznie lub być chwilowa. Nadpotliwość może być wywołana przez czynniki zewnętrzne oraz nasz organizm. Wśród czynnikow zewnętrzych warto wyróżnić wcześniej już wspomnianą pogodę. Wysokie temperatury sprawiają, że nasz organizm reguluje temperaturę ciała poprzez zwiększone wydzielanie potu, zwłaszcza przez stopy, na których znajduje się dużo gruczołów potowych. Oprócz tego warto wspomnieć, że do dolegliwości tej przyczynia się noszenie obuwia oraz skarpet wykonanych ze sztucznych materiałów.
Nadmierne pocenie się stóp może być także objawem chorób, w tym np. cukrzycy oraz nadczynności tarczycy, także różnego rodzaju chorób neurologicznych, czy zakaźnych. Nie bez znaczenia jest też coraz częściej towarzyszący nam stres oraz zaburzenia na tle emocjonalnym. Przyczyn nadpotliwości stóp oraz innych częsci ciała można także szukać w niewłaściwej diecie, w tym np. spożywananiu zbyt pikantnych potraw.
CZYTAJ TAKŻE – JAK ROZPOZNAĆ NADPOTLIWOŚĆ, JAKIE BADANIA ZROBIĆ?
Leczenie nadpotliwości
Zabieg Technologia RF
Ta nowoczesna technologia wykorzystuje fale radiowe do uzyskiwania dobrych efektów podczas leczenie różnych dolegliwości oraz modelowania sylwetki. Fale są regulowane, aby zabiegł był w pełni bezpieczny. Opisywana platforma technologiczna ma wiele zastosowań, jednym z nim jest właśnie leczenie nadpotliwości. Zabieg jest mikroinwazyjny, trwa bardzo krótko, a jednocześnie przynosi oczekiwane rezultaty. Osoby wrażliwe mogą zdecydować się na znieczulenie miejscowe podczas wykonywania zabiegu leczenia nadmiernego pocenia się.
Zabieg Thermi Dry
Zabieg ThermiDry to jedno z wielu zastosowań urządzenia, które wykorzystuje fale radiowe. W przypadku leczenia nadpotliwości fale skierowane są na gruczoły potowe. Celem ingerencji jest zmniejszenie produkcji potu. Gruczoły zostają zablokowane dzięki kontrolowanemu podgrzewaniu ciała. Innowacyjna technologia pozwala na podwójny monitoring temperatury oraz użycie temperatury jako klinicznego punktu końcowego. Zabieg trwa niespełna godzinę, więc czas na jego wykonania może znaleźć każdy wciągu dnia.
Jeśli jest zainteresowana/y zabiegiem leczenia nadmiernej produkcji potu w nowoczesny i skuteczny sposób, zgłoś się do specjalisty w salonie Vesuna w Krakowie.