fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

LIPOLIZA INIEKCYJNA – REVITAL CELLUFORM®

REDUKCJA CELLULITU

Zabieg lipolizy iniekcyjnej wykonywany w Klinice VESUNA to sprawdzony sposób na pozbycie się niechcianego cellulitu tłuszczowego. Jest to bezpieczna oraz niechirurgiczna metoda redukcji liczby adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. Lipoliza staje się coraz bardziej rozpowszechnioną procedurą medyczną na całym świecie i stanowi doskonałą alternatywę dla liposukcji.

Cellulit tłuszczowy to prawdziwe utrapienie kobiet, a zarazem jeden z najczęstszych problemów związanych z nieprawidłowych odkładaniem kwasów tłuszczowych. Spotykany jest zdecydowanie częściej u osób mało aktywnych, głównie kobiet. Widoczny efekt pomarańczowej skórki – nierówności, pofałdowania oraz towarzyszące rozstępy, wpływają negatywnie na wizualny aspekt skóry, a dodatkowo mogą powodować jej zmiany troficzne. Okresowo może pojawiać się także ból.

Revital CelluForm® to innowacyjny koktajl składający się z szeregu substancji aktywnych, które skutecznie likwidują cellulit. Kwas deoksycholowego to silny związek, który indukuje niszczenie błon komórkowych – ich lizę. Przerwanie ciągłości błony powoduje miejscowe wylanie się zawartości komórek. Następnie kwas fosfatydylocholinowy, dzięki odpowiedniemu ładunkowi cząsteczki, umożliwia rozpuszczenie uwolnionych tłuszczy w wodzie do postaci emulsji olej-woda. Dopiero taka emulsja może być z łatwością pobierana i odprowadzana przez nasz układ limfatyczny. Witamina PP zawarta w preparacie dodatkowo oddziałuje na zakończenia przywspółczulne nerwów, powodując rozszerzenie naczyń, co pobudza i przyspiesza obieg krwi i limfy. Następnie tłuszcze transportowane są do wątroby i nerek, gdzie dochodzi do ich dalszego metabolizmu. Efektem jest wyraźna poprawa wyglądu skóry, jej napięcie i odmłodzenie.

Procedura jest niezwykle bezpieczna i krótka, gdyż cały zabieg trwa do 30 minut. Pacjent po zaaplikowaniu znieczulenia miejscowego może odczuwać jedynie ukłucie bardzo cienką igła przystosowaną do podawania preparatu. Revital CelluForm® zostaje dostarczony bezpośrednio pod warstwę skóry właściwej do docelowego miejsca działania w tkance podskórnej. Miejscowe podanie likwiduje ogólnoustrojowe powikłania i czyni ten zabieg małoinwazyjnym. Po iniekcji mogą pojawić się delikatnie bolesne lub piekące zaczerwienienia, które będą świadczyć o rozpadzie komórek tłuszczowych i o powstaniu stanu zapalnego.

Skuteczne leczenie cellulitu tłuszczowego wymaga wykonania od 3 do 5 serii w 3-4 tygodniowych odstępach. Warto zaznaczyć, że lipoliza iniekcyjna jako jedna z niewielu metod nie powoduje tzw. efektu ’’jojo’’!

REZULTATY:

PRZECIWWSKAZANIA:

  • Aktywna choroba nowotworowa
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
  • Zaburzenia krzepnięcie krwi
  • Choroby autoimmunologiczne (autoagresywne)
  • Skóra źle tolerująca iniekcje (bardzo płytkie unaczynienie, skłonność do powstawania keloidów (bliznowców)
  • Niestabilna cukrzyca
  • Niewydolność wątroby
  • Niewydolność nerek
  • Padaczka
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę