fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

LIPOLIZA INIEKCYJNA – DERMASTABILON®

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Lipoliza iniekcyjna wykonywana w krakowskiej Klinice VESUNA to niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych depozytów tłuszczowych zlokalizowanych w najbardziej problematycznych partiach ciała. Jest to sprawdzona oraz niechirurgiczna metoda redukcji liczby adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna staje się coraz bardziej rozpowszechnioną procedurą medyczną na całym świecie i stanowi doskonałą alternatywę dla liposukcji.

Pacjenci, którzy od lat próbowali pozbyć się trudnych do zlikwidowania magazynów tłuszczowych, w końcu mogą odetchnąć z ulgą dzięki preparatowi Dermastabilon®. Najczęstszym problemem kwalifikującym do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej bywają nadmiary tłuszczu na pośladkach, brzuchu, boczkach, udach, ramionach czy tzw. drugim podbródku. To w tych lokalizacjach obecność złogów tłuszczowych przeszkadza nam najbardziej i jest najcięższa do usunięcia. Warto jednak pamiętać, że niemal każda lokalizacja odkładania nadmiaru tłuszczu może stanowić wskazanie do zabiegu.

Mechanizm, poprzez który dochodzi do usunięcia nadmiaru tłuszczu zależy od działania roztworu dwóch kwasów – deoksycholowego i fosfatydylocholinowego występujących w preparacie Dermastabilon®. Kwas deoksycholowego to silny związek, który indukuje niszczenie błon komórkowych – ich lizę. Przerwanie ciągłości błony powoduje miejscowe wylanie się zawartości komórek. Następnie kwas fosfatydylocholinowy, dzięki odpowiedniemu ładunkowi cząsteczki, umożliwia rozpuszczenie uwolnionych tłuszczy w wodzie do postaci emulsji olej-woda. Dopiero taka emulsja może być z łatwością pobierana i odprowadzana przez nasz układ limfatyczny. Tłuszcze naczyniami limfatycznymi trafiają do krwi, skąd później transportowane są do wątroby i nerek, gdzie następuje ich dalszy metabolizm. Efektem jest wyraźna, miejscowa redukcja nagromadzonego tłuszczu oraz większe napięcie skóry.

Procedura jest niezwykle bezpieczna i krótka, gdyż cały zabieg trwa do 30 minut. Pacjent po zaaplikowaniu znieczulenia miejscowego może odczuwać jedynie ukłucie bardzo cienką igła przystosowaną do zabiegu lipolizy iniekcyjnej. Preparat Dermastabilon® zostaje dostarczony bezpośrednio pod warstwę skóry właściwej do docelowego miejsca działania w tkance podskórnej. Miejscowe podanie likwiduje ogólnoustrojowe powikłania i czyni ten zabieg małoinwazyjnym. Po iniekcji mogą pojawić się delikatnie bolesne lub piekące zaczerwienienia, które będą świadczyć o rozpadzie komórek tłuszczowych i o powstaniu stanu zapalnego.

Seria 3 zabiegów lipolizy wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych pozwala wyraźnie zmniejszyć grubość warstwy tłuszczowej. W wielu przypadkach jednak okazuje się, że jeden zabieg przynosi satysfakcjonujące efekty i jego powtarzanie nie jest konieczne.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • Aktywna choroba nowotworowa
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
 • Zaburzenia krzepnięcie krwi
 •  Choroby autoimmunologiczne (autoagresywne)
 • Skóra źle tolerująca iniekcje (bardzo płytkie unaczynienie, skłonność do powstawania keloidów (bliznowców)
 •  Nadmierna otyłość
 • Niestabilna cukrzyca
 • Niewydolność wątroby
 • Niewydolność nerek
 • Padaczka
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę