fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Lifting powiek

Z wiekiem w wyniku zmniejszonej ilości włókien kolagenowych skóra traci elastyczność i jędrność. Najbardziej uwidacznia się to w miejscach, w których jest ona najcieńsza, czyli m.in. na powiekach. Skutkuje to wówczas ich opadaniem. Pojawiają się kurze łapki oraz nieestetyczne worki pod oczami, które nadają twarzy zmęczonego wyglądu. Zastanawiasz się, jak zahamować procesy starzenia się? W Klinice VESUNA oferujemy różnorodne metody liftingu powiek. Poznaj nasze sprawdzone sposoby!

Dlaczego oraz jak skutecznie dbać o cienką skórę wokół oczu?

Problem z okolicą oczu ma swoje źródło w skomplikowanej strukturze występującej tam skóry. Jest ona bardzo cienka i wymaga intensywnego nawilżania. To z kolei prowadzi do tego, że najszybciej się starzeje, jest podatna na powstawanie zmarszczek oraz cieni.  Największy kłopot pojawia się u posiadaczek cery suchej, gdyż ich okolice oczu wymagają specjalnej, regularnej oraz odżywczej pielęgnacji. W taki przypadkach świetnie sprawdzają się produkty zawierające kolagen, który przywróci skórze jędrność i wygładzi ją. Kilka razy w tygodniu zaleca się również stosowanie płatków pod oczy, które zapewnią dodatkową porcję nawilżenia. Kobiety często myślą, że dbać o cienką skórę powinno się dopiero gdy cera jest dojrzała. Nic bardziej mylnego! Warto skupić się na pielęgnacji wrażliwych okolic jak najwcześniej, aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Jednak co jeśli przegapiliśmy ten moment, a nasze powieki straciły pożądaną jędrność i elastyczność?

Korekta opadających powiek – sprawdź nasze metody!

Blefaroplastyka to zabieg, podczas którego usuwa się nadmiar tłuszczu i skóry z okolicy górnych lub dolnych powiek, co daje efekt intensywnego napięcia skóry, tzw. liftingu.

Decydują się na nią przede wszystkim osoby w dojrzałym wieku, które borykają się z problemem obwisłej skóry. Korekta powiek górnych wykonywana jest głównie w celach estetycznych. Opadających powiek nie da się ukryć pod makijażem ani zniwelować za pomocą kremów, przez co pacjenci, którzy nie są zadowoleni ze swojego wyglądu często decydują się na wykonanie zabiegu. Czasem zdarza się jednak, że powieka opada bardzo mocno, powodując zwężenie szpary powiekowej, przez co przyczynia się do zmniejszenia pola i ostrości widzenia. W tak poważnych przypadkach zabieg może poprawić nie tylko walory estetyczne, ale także wpłynąć na jakość naszego życia.

Korekta powiek dolnych wykonywana jest przede wszystkim ze względu na nieestetyczne worki pod oczami i pomarszczoną skórę, która sprawia, że nasza twarz wygląda na wiecznie zmęczoną oraz dodaje jej lat. Korekta powiek górnych podnosi oko, nadając twarzy młodego i świeżego wyglądu.

W Klinice VESUNA mamy dla Ciebie kilka propozycji!

– Blefaroplastyka – chirurgiczna plastyka korekcyjna powiek górnych – w Klinice VESUNA oferujemy innowacyjny zabieg chirurgiczny plastyki korekcyjnej powiek górnych, tzw. blefaroplastyki. Procedura przeprowadzana jest przez lekarza specjalistę chirurgii plastycznej.

Laser Pixel CO2 – znajduje szczególne zastosowanie w zabiegu blefaroplastyki, czyli korekty opadających powiek. Lifting powiek przy użyciu lasera Pixel CO2 od klasycznej blefaroplastyki wyróżnia większa precyzja i zmniejszenie krwawienia podczas zabiegu. Laser Pixel CO2 zamyka naczynia krwionośne zmniejszając opuchliznę i widoczność sińców.

– PLASMAGE – w Klinice VESUNA zabiegi z użyciem plazmy medycznej stosowane są przede wszystkim w celu usunięcia nadmiaru wiotkiej, cienkiej skóry w okolicy powiek górnych i dolnych. W trakcie zabiegu urządzenie PLASMAGE wytwarza bardzo wysoką temperaturę dzięki czemu powstaje tzw. łuk elektryczny. Odpowiada on za zmianę stanu skupienia z gazu w plazmę. Podczas zabiegu dochodzi do mikrowyładowań i między igłą urządzenia a skórą pacjenta powstaje plazma.

Laser FOTONA SPECTRO SP – lifting powiek przy użyciu lasera FOTONA SPECTRO SP to innowacyjny zabieg, polegający na odparowaniu powierzchniowych warstw naskórka oraz podgrzaniu głębszych warstw skóry, w wyniku czego dochodzi do złuszczenia naskórka oraz intensywnej przebudowy i tworzenia nowych włókien kolagenowych.

Nici APTOS Excellence Visage to 3 generacja nici z kwasem hialuronowym z wielokierunkowymi wypustami. Każda sekwencja wypustów zlokalizowana jest w kierunku przeciwnym do poprzedniej. Specjalnie zaprojektowane wypusty po zaimplantowaniu powodują intensywne napięcie i podtrzymanie tkanek. To unikalne rozwiązanie zwiększa siłę uniesienia i liftingu opadających powiek.

– Innowacyjny model nici liftingujących First Lift Barb 4D to najlepsza alternatywa dla tradycyjnej plastyki korekcyjnej powiek górnych. Rewolucyjność najnowszego modelu nici First Lift Barb 4D polega na specjalnie opracowanym systemie mikroskopijnych haczyków, służących do podtrzymywania tkanek, które po zaimplementowaniu pod skórę otwierają się, zapewniając efekt silnego liftingu i odmłodzenia.

Celem dobrania najskuteczniejszej metody zapraszamy na konsultacje lekarskie.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę