Leczenie zmian trądzikowym latem
- 24 sierpnia 2020
- kosmetolog Sara Sendorek
Wiele osób zmagających się z trądzikiem uważa, że wystawianie skóry na długotrwałe działanie promieni słonecznych, polepszy jej aktualny stan. Jednak, czy takie myślenie jest zgodne z prawdą? W jaki sposób skóra z widocznymi zmianami trądzikowymi zachowuje się podczas lata? Co jest dla niej korzystne, a czego należy unikać? Na te i na inne pytania odpowie dziś kosmetolog Eliza Pelc.
Trądzik – charakterystyka
Trądzik to choroba skóry, która może pojawić się właściwie na każdym etapie naszego życia – dotyczy zarówno młodzieży, jak i dorosłych, a także kobiet oraz mężczyzn. To wywołane zapaleniem mieszków włosowych oraz gruczołów łojowych schorzenie, które prowadzi do zamykania porów skóry, co w efekcie powoduje powstanie zakażenia bakteryjnego i stanu zapalnego. Następstwem takiego procesu, jest utworzenie się na powierzchni skóry krost, zaskórników, guzków, czy cyst.
Aby zacząć prawidłowe leczenie, należy w pierwszej kolejności ustalić rodzaj zmian dermatologicznych, które mogą przybrać formę:
- Trądziku pospolitego – związanego ze zmianami hormonalnymi
- Trądziku polekowego – po zastosowaniu leków przeciwpadaczkowych, przeciwgruźliczych, kortykosteroidów, antydepresantów, czy leków na nadczynność tarczycy
- Trądziku różowatego – związanego m.in. z alergią, osłabioną odpornością, czy chorobą wrzodową
- Trądziku zawodowego – będącego następstwem oddziaływania szkodliwych substancji
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak powstają blizny potrądzikowe?
Zmiany trądzikowe a lato
A jak słońce wpływa na zmiany trądzikowe latem? Niestety nie tak korzystnie, jak uważa wiele osób. Mimo iż w pierwszym momencie dochodzi do wysuszenia zmian trądzikowych i tym samym kondycja skóry nieco się poprawia, w następstwie gruczoły łojowe zaczynają produkować jeszcze większą ilość sebum, co prowadzi do ponownego zaczopowania ujść gruczołów łojowych.
Skuteczna redukcja trądziku
Peeling Dyniowy DERMAQUEST ® to terapeutyczny program, który przeznaczony jest przede wszystkim dla pacjentów zmagających się z problemami skórnymi w postaci trądziku. Zawierający beta-karoten, retinol, witaminę C, B1, B6, PP oraz K wyciąg z dyni, korzystnie wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych oraz zmniejszenie stanów zapalnych, co w efekcie niweluje ryzyko powstania infekcji bakteryjnych.
Pragniesz skutecznie pozbyć się trądziku? Jeśli tak, skontaktuj się z krakowską Kliniką VESUNA i umów się na pierwszą wizytę.