fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Leczenie oparzeń i stanów zapalnych

Oparzenie – jak powstaje oraz innowacyjne metody jego leczenia

Oparzenie jest to termiczne uszkodzenie tkanek, które najczęściej pojawia się na skutek kontaktu z wrzącą wodą, żrącymi środkami chemicznymi, prądem elektrycznym, a także promieniowaniem elektromagnetycznym (w tym promieniowaniem UV). W zależności od głębokości oparzenia dzielimy je na trzy grupy.
Oparzenie I stopnia objawia się bólem i zaczerwienieniem zajętej okolicy, a gojenie oparzonej skóry przebiega bez pozostawienia blizny.
Oparzenie II stopnia charakteryzuje się obecnością pęcherzy wypełnionych płynem surowiczym. Ból jest silniejszy niż w oparzeniu I stopnia. Skóra goi się w przeciągu 14-21 dni bez pozostawienia blizny (podtyp IIA). W podtypie IIB gojenie może przebiegać z wytworzeniem blizny.
Oparzenie III stopnia dotyka całej grubości skóry, a niekiedy sięga tkanek głębokich aż do kości. Towarzyszy mu martwica, strupy, blizny. Ten stopień oparzenia bardzo często wymaga leczenia operacyjnego.
Bezpośrednia pomoc przy oparzeniu polega na ochłodzeniu oparzonej okolicy wodą przez około 20-30 minut. Leczenie oparzenia w dużej mierze zależy od jego stopnia i rozległości.
Jedną ze skutecznych i całkowicie bezbolesnych metod leczenia oparzeń jest naświetlanie zmienionej okolicy światłem LED. W Klinie VESUNA zabiegi leczenia oparzeń wykonujemy przy pomocy innowacyjnej Lampy LED TriWings.

Stan zapalny – jak do niego dochodzi oraz jak skutecznie go wyleczyć

Stan zapalny to naturalna odpowiedź organizmu na czynniki uszkadzające jak np. drobnoustroje chorobotwórcze czy urazy mechaniczne.  Ostry stan zapalny łatwo rozpoznać przez towarzyszące mu charakterystyczne objawy. Zaliczamy do nich ból, obrzęk, zaczerwienienie, a także wzrost temperatury oraz nieprawidłową pracę narządu objętego stanem zapalnym. Przewlekły stan zapalny często przebiega bezobjawowo, jest jednak źródłem stresu oksydacyjnego, odpowiedzialnego za rozwój wielu chorób autoimmunologicznych. Leczenie stanu zapalnego polega najczęściej na stosowaniu steroidowych oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które bardzo często wywołują działania nieporządne. W naszej Klinice w leczeniu stanów zapalnych stosujemy bezpieczne oraz niezwykle skuteczne światło LED innowacyjnej Lampy TriWings.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę