fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Leczenie chorób układu żylnego

Przewlekła niewydolność żylna jest najczęściej występującym u ludzi zespołem chorobowym naczyń kończyn dolnych, wywołanym niewydolnością zastawek żylnych. Gdy zastawki są uszkodzone, krew cofa się i zaczyna napierać na ściany naczyń. Naczynia poszerzają się i z biegiem lat zalegająca krew żylna wywołuje zmiany chorobowe w otaczających tkankach, co jest bezpośrednią przyczyną tworzenia się żylaków. Jakie są metody leczenia chorób układu żylnego?

Niewydolność żylna – jak powstaje i co stanowi jej przyczynę?

Niezwykle częstym czynnikiem mającym wpływ na pojawienie się objawów niewydolności żylnej kończyn dolnych jest charakter wykonywanej pracy. Długotrwała praca w pozycji stojącej lub siedzącej może prowadzić do zastoju krwi w naczyniach żylnych kończyn dolnych, dlatego należy odpowiednio zadbać o swoje stanowisko pracy. Dla osób pracujących w pozycji siedzącej poleca się krzesła z pochylonym oparciem i podnóżki pod stopy oraz regularne przerwy, w czasie których następuje zmiana pozycji ciała. Z kolei pracownikom wykonującym głównie pracę stojącą zaleca się częste przerwy na krótkotrwały spacer.

Innymi czynnikami niewydolności żylnej są m.in.:

  • Nadwaga i otyłość
  • Stosowanie hormonalnej terapii zastępczej oraz hormonalnej antykoncepcji
  • Wady postawy
  • Przebyte ciąże i porody
  • Palenie tytoniu
  • Nieodpowiednie/zbyt ciasne ubranie oraz obuwie (wysokie obcasy)
  • Mała aktywność fizyczna
  • Nadmierna ekspozycja na ciepło (gorące kąpiele, solarium, opalanie na słońcu)

Leczenie chorób układu żylnego

W Klinice VESUNA niewydolność żylną kończyn dolnych leczymy przy pomocy nieinwazyjnej metody zwanej skleroterapią. Zabieg polega na ostrzyknięciu w miejscu uszkodzenia żyły lekami, które powodują zwłóknienie naczynia, co następnie prowadzi do zrośnięcia jego światła. Dopełnienie zabiegu skleroterapii stanowi terapia uciskowa za pomocą pończoch lub bandaży tzw. kompresjoterapia, która jest integralną częścią procesu leczenia niewydolności żylnej. Dodatkowo, w Klinice VESUNA, dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu medycznego FOTONA SPECTRO SP jesteśmy w stanie skutecznie oraz bezpiecznie leczyć i usuwać żylaki przy pomocy odpowiednio dobranej mocy lasera, bez zbędnych nacięć na skórze oraz jednocześnie zachowując małe ryzyko uszkodzenia otaczających tkanek.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę