fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Leczenie bólu mięśniowego i obrzęków limfatycznych

Ból mięśni – jego przyczyny i rodzaje

Bóle mięśni to jedne z najczęściej występujących objawów. Dotyczą osób w każdym wieku, mogą pojawiać się z wielu powodów. Przyczyną bólu mięśni mogą być: infekcje bakteryjne czy wirusowe, a także urazy i przeciążenia powstałe w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego oraz choroby układu nerwowego czy ogólnoustrojowego. Czynników jest tak wiele, że trudno je rozpoznać na podstawie samego bólu, dlatego w procesie diagnozowania bierze się pod uwagę objawy towarzyszące bólowi mięśni, a także jego natężenie (ostry lub przewlekły) oraz etiologię (zapalny lub niezapalny).
Bóle mięśni po wysiłku przechodzą najczęściej samoistnie. Podobnie jest w przypadku bólu towarzyszącego chorobie wirusowej, bakteryjnej lub pasożytniczej. Zazwyczaj ból mięśni łagodnieje w miarę ustępowania choroby lub po wdrożeniu odpowiedniego leczenia. Poważniejszym objawem są bóle mięśni towarzyszące chorobie neurologicznej lub ogólnoustrojowej. W takich przypadkach ból jest uogólniony, może być odczuwalny w kilku partiach mięśni, często utrudnia normalne funkcjonowanie. O metodzie leczenia decyduje lekarz prowadzący, który dobiera odpowiednia terapię.
W Klinice VESUNA zastosowanie w niwelowaniu bólu mięśniowego znajdują innowacyjne Lampy LED TriWings, które zmniejszają dokuczliwe dolegliwości oraz wspomagają leczenie farmakologiczne.

Obrzęk limfatyczny i jego leczenie

Obrzęk limfatyczny to obrzęk tkanek spowodowany zastojem limfy. W wyniku nieprawidłowego działania układu limfatycznego w skórze i tkance podskórnej gromadzi się zbyt dużo płynu śródtkankowego. Zastój chłonki prowadzi do „napęcznienia” kończyn, zmian skórnych, zwłóknień, stanów zapalnych, a także w niektórych przypadkach do tzw. słoniowacizny. Objawy obrzęku limfatycznego to m.in.: bardzo duża i stale powiększająca się opuchlizna, stwardniała skóra, wybrzuszenia i wklęśnięcia, trudności z poruszaniem kończyną, uczucie ciężkości, a także niekiedy towarzyszący ból. Leczeniem wiodącym zajmuje się lekarz, natomiast często zaleca się rownież terapie wspomagające. Podstawą jest tu tzw. kompleksowa terapia limfatyczna, w której skład wchodzi drenaż limfatyczny, bandażowanie kompresyjne oraz terapia ruchem. W Klinice VESUNA oferta terapii, które mogą skutecznie wspomóc leczenie obrzęków limfatycznych i znacznie je zredukować to m.in. zastosowanie innowacyjnych Lamp LED TriWings, zabiegi drenażu limfatycznego LIPOMASSAGE® ENDERMOLOGIE™ oraz terapia elektro-akustyczna EAT SkinShock®.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę