fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Usuwanie tatuaży

Wiele osób decyduje się na zdobienie ciała tatuażami. Zdarzają się jednak różne sytuacje.  Czasami wykonujemy tatuaż, ale po jakimś czasie zmieniamy zdanie i chcemy się go pozbyć. Powody mogą być różne. Motywem bywa zmiana wizerunku, gustu, postawione wymagania w wymarzonej pracy lub decyzja podjęta pod wpływem impulsu. Najczęstszą przyczyną usuwania tatuażu jest jego nieprawidłowe wykonanie. Jeszcze do niedawna uważano, że niechciany tatuaż to sytuacja bez wyjścia, ponieważ decyzja o wykonaniu tatuażu zobowiązuje i jest decyzją na całe życie. Czy można całkowicie usunąć tatuaż, aby na skórze nie pozostało po nim żadnego śladu oraz niepożądanych blizn?

Laserowe usuwanie tatuaży – innowacyjna oraz najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego tatuażu!

Na szczęście wraz z rozwojem technologii sytuacja w zakresie usuwania tatuażu uległa zmianie. Dziś możliwe jest już skorzystanie z innowacyjnych zabiegów laserowych, które pozwalają na trwałe i całkowite usunięcie tatuażu, w tym tatuażu kolorowego, a nawet obszernych wzorów. Usuwanie tatuażu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii laserowych uległo gruntownej przemianie jakościowej w chwili wprowadzenia na rynek najskuteczniejszych, innowacyjnych laserów pikosekundowych tj. FOTONA StarWalker® oraz Discovery Pico. Stanowią one przełom w usuwaniu tatuaży! Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, który najczęściej należy wykonać w serii, natomiast pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po jednej sesji. Po wykonaniu całej serii możemy liczyć nawet na całkowite usunięcie tuszu z organizmu. Zabieg polega na rozbiciu cząsteczek pigmentu w drobny pył, który kolejno usuwany jest z organizmu przez układ limfatyczny. Rezultaty laserowego usuwania tatuażu zależą od pigmentu – przede wszystkim jego koloru i rodzaju oraz głębokości i ilości podanego pigmentu. Dodatkowo, laser działa nie tylko na wzory wykonane czarnym tuszem. Pozbyć możemy się także tatuaży kolorowych i bardzo rozległych. Za pomocą laserów tatuaż możemy również rozjaśnić, jeśli w jego miejscu planujemy wykonanie innego tatuażu (tzw. cover). W Klinice VESUNA oferujemy również terapie łączone usuwania wypukłych tatuaży z wykorzystaniem lasera Pixel CO2 wraz z innowacyjnymi laserami pikosekundowymi Discovery Pico oraz FOTONA StarWalker®. Pixel CO2 idealnie sprawdzi się w przypadku głębokiego wprowadzenia pigmentu do skóry, w wyniku czego powstała wypukła blizna. Pixel CO2 jest laserem ablacyjnym, co oznacza, że narusza zewnętrzną warstwę naskórka. Dzieje się to poprzez odparowanie wody z komórek, w wyniku czego zostają one zniszczone, dając efekt głębokiego złuszczenia. Dzięki temu, wszelkie wypukłości zostają wyrównane. Dodatkowo, frakcyjne działanie lasera powoduje, że w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne – włókna kolagenowe namnażają się i budują nowe struktury podtrzymujące sprężystość skóry. Pozostałość blizny zostaje wyparta na powierzchnię i złuszczona, a skóra jest zdecydowanie gładsza. W celu zapewnienia jak największego komfortu i bezpieczeństwa naszych pacjentów, laserowe usuwanie tatuażu w Klinice VESUNA przeprowadzane jest w znieczuleniu (krem znieczulający) oraz z wykorzystaniem urządzenia chłodzącego Cryo6 DermaCooler, które zmniejsza dolegliwości bólowe do minimum.

Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu laserowego usuwania tatuażu

Po wykonaniu laserowego usuwania tatuażu bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja miejsca poddawanego terapii. Owa pielęgnacja pozwala uniknąć niepożądanych efektów jakimi są blizny pozabiegowe, dlatego jest ona tak istotna. Należy przede wszystkim pamiętać, aby dbać o higienę skóry. Wskazane jest także nakładanie maści, które mają zapobiec powstawaniu blizn. W przypadku pojawienia się strupków, ważne aby ich nie zdrapywać, lecz pozwolić, aby same odpadły. Szczególnie ważne jest także unikanie słońca, dlatego najlepszym okresem na wykonanie zabiegu laserowego usuwania tatuażu jest zima.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę