Laserowe usuwanie melasmy – innowacyjne metody
- 5 stycznia 2017
- Sara Sendorek - kosmetolog
Zabiegi medycyny estetycznej, kosmetyki czy laseroterapii są wykonywane dla osiągnięcia konkretnych celów. Główne z nich to polepszenie stanu skóry, zadbanie o zdrowie, podkreślenie walorów urodowych. Niektóre osoby muszą mierzyć się z nieprzyjemnymi problemami, jak na przykład przebarwienia w widocznych miejscach na ciele. Wydaje się, że „plamy” na twarzy są najbardziej uporczywym zmartwieniem. Dowiedz się czym jest melasma, dlaczego powstaje i czy jest groźna.
Melasma – opis problemu
Jednym z najczęściej występujących u kobiet przebarwieniem jest wspomniana wcześniej melasma zwana również ostudą lub chloasmą. Jest to przebarwienie o nieregularnym kształcie, ciemnobrązowej lub jasnobrązowej barwie. Jest ostro ograniczone, jednak nie towarzyszy mu stan zapaleny. Występuje przede wszystkim na skórze twarzy, czyli na czole, policzkach i w okolicach górnej wargi. Przebarwienie to jest spowodowane najczęściej zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety. Nie jest ono groźne, ale zaleca się jego leczenie lub usunięcie. Na opisywane zaburzenie barwnikowe są narażone kobiety po 30 roku życia. Czynnikiem wpływającym na powstawanie melasmy są promienie słoneczne. Ostuda może występować w naskórku lub skórze właściwej. Melasmę możemy usunąć za pomocą lasera Discovery Pico.
Laserowe usuwanie melasmy – Discovery Pico
Jeśli chcesz pozbyć się ostudy lub innego przebarwienia proponujemy zabiegi najnowszą, innowacyjną metodą laserową. Discovery Pico to laser picosekundowy, który pozwala zredukować i usunąć przebarwienia skórne, makijaż permanentny oraz tatuaże. Nowoczesna metoda usuwania barwinka ze skóry bazuje na efekcie fotoakustycznym.
CZYTAJ TAKŻE – CO TO JEST MEZOTERAPIA IGŁOWA?
Zachowaj bezpieczeństwo
Zanim ostatecznie zdecydujesz się na wykonanie zabiegu usuwanie przebarwień laserem picosekundowym, spotkaj się ze specjalistą. Lekarz w klinice Vesuna w Krakowie poinformuje Cię jakie są przeciwwskazania i wskazania do zabiegu. Sytuacji, chorób i zachowań, które wykluczają pacjenta z zabiegu wynotowano kilka. Niektóre z nich to:
- ciąża i karmienie piersią,
- świeża opalenizna,
- łuszczyca,
- żółtaczka typu B i C,
- stosowanie sterydów,
- aktywne infekcje i zapalenia.
Pamiętaj, aby nie ryzykować i podchodzić, do każdego zabiegu z ostrożnością i rozwagą.