fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Laser Alma Pixel CO2

PLATFORMA MEDYCZNA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Laser Pixel CO2 to przełomowa technologia opracowana przez izraelską firmę Alma Lasers – światowego lidera w tworzeniu innowacyjnych aparatów medycznych.

Połączenie działania ablacyjnego i frakcyjnego w Pixel CO2 o długości fali 10600nm umożliwia intensywną oraz głęboką przebudowę skóry. Wykorzystanie specjalistycznych głowic gwarantuje szerokie spektrum opcji zabiegowych, umożliwiając precyzyjne usuwanie różnorodnych zmian i problemów skórnych. Dzięki temu Pixel CO2 znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny m.in.: dermatochirurgii, dermatologii, chirurgii oraz kosmetologii. Dodatkowo, emisja lasera w postaci pixeli zmniejsza dyskomfort pacjenta podczas zabiegów, zapobiegając przegrzaniu tkanki, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo procedury, przyczynia się do skrócenia czasu rekonwalescencji oraz pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty w stosunkowo krótkim czasie.

ODMŁADZANIE I LIFTING SKÓRY, USUWANIE ZMARSZCZEK

Działanie lasera Pixel CO2 polega na wytworzeniu za pomocą jego promieni mikroskopijnych uszkodzeń w skórze. Dodatkowo wskutek powstałych mikrouszkodzeń zapoczątkowany zostaje naturalny proces autoregeneracji. W ten sposób dochodzi do procesu ablacji, czyli podgrzania wody zawartej w komórkach, a później jej odparowania wraz z tkanką, co powoduje złuszczenie martwych komórek naskórka. Dzięki zachodzącym w skórze procesom regeneracyjnym dochodzi do silnego pobudzenia produkcji kolagenu co skutkuje intensywnym odmłodzeniem skóry twarzy, redukcją zmarszczek o różnym stopniu nasilenia oraz poprawą jakości oraz gęstości skóry. Ponadto dochodzi do wyrównywanie kolorytu, nierówności powierzchni skóry czy rozjaśnienia i likwidacji przebarwień, dzięki czemu skóra wygląda młodziej. Rekonwalescencja trwa około tygodnia. Proces ten jest stosunkowo szybki ze względu na fakt, iż tkanka występująca pomiędzy mikrouszkodzeniami pozostaje nienaruszona. Bezpośrednio po zabiegu na skórze pacjenta może wystąpić obrzęk i rumień. W ciągu kilku następnych dni dochodzi do złuszczenia naskórka. Po zabiegu zalecane jest stosowanie odpowiedniego preparatu ochronnego, który przyspieszy regenerację skóry. W Klinice VESUNA w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta zalecamy stosowanie lasera Pixel CO2 podczas terapii łączonych, wraz z innymi innowacyjnymi zabiegami odmładzającymi dostępnymi w naszej ofercie m.in. platforma laserowa Palomar ICON, lasery pikosekundowe Discovery Pico oraz FOTONA StarWalker®, frakcjonowanie mikroigłowe RF VIVACE® lub BTL ENSEMBLE, mezoterapia kwasem hialuronowym preparatami JUVEDERM® i NEAUVIA® lub podanie osocza bogatopłytkowego.

BLEFAROPLASTYKA – KOREKTA OPADAJĄCYCH POWIEK

Laser Pixel CO2 znajduje szczególne zastosowanie w zabiegu blefaroplastyki, czyli korekty opadających powiek. Lifting powiek przy użyciu lasera Pixel CO2 od klasycznej blefaroplastyki wyróżnia większa precyzja i zmniejszenie krwawienia podczas zabiegu. Laser Pixel CO2 zamyka naczynia krwionośne redukując opuchliznę i widoczność sińców. Dzięki temu pacjent może szybciej wrócić do normalnej aktywności, niżeli po tradycyjnym zabiegu chirurgicznej plastyki powiek. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Usunięciu ulega nadmiar zwiotczałej skóry i tkanki tłuszczowej. Następnie nakładane są szwy, które w zależności od szybkości gojenia się rany zdejmowane są po ok. 7 dniach. W Klinice VESUNA zabieg blefaroplastyki wykonuje lekarz specjalista chirurgii plastycznej.

USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

Laserowe usuwanie zmian skórnych przy pomocy lasera Pixel CO2 to bezpieczna, skuteczna i małoinwazyjna metoda polegająca na usunięciu różnorodnych zmian skórnych m.in.: włókniaków, brodawek łojotokowych oraz niewielkich zmian naczyniowych.  Podczas zabiegu lekarz kieruje wiązkę lasera na leczony obszar, prowadząc do bezkrwawego odparowania zmiany. Głowica lasera nie ma kontaktu ze skórą pacjenta, zapewniając całkowitą sterylność zabiegu. W trakcie procedury nie dochodzi również do termicznego uszkodzenia otaczających tkanek, dzięki czemu obszar poddany zabiegowi goi się już w przeciągu kilku dni. W Klinice VESUNA zabiegi usuwania zmian skórnych wykonuje lekarz dermatolog oraz lekarz specjalista chirurgii plastycznej.

USUWANIE BLIZN I BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Blizny po urazach, blizny pooperacyjne czy blizny potrądzikowe to uciążliwy problem wielu Pacjentów. Blizna jest wynikiem naturalnego procesu gojenia się skory. Jej rodzaj zależy od przyczyny urazu, głębokości rany czy jej lokalizacji. Zabieg leczenia i usuwania blizn laserem Alma Pixel CO2 metodą frakcyjną polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry o wielkości piksela, pozostawiając otaczająca tkankę nienaruszoną. Pozwala to na szybsze gojenie, wytworzenie nowego kolagenu, intensywną regenerację tkanek i skurczenie istniejących już włókien kolagenowych. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zabiegowych w Klinice VESUNA opracowywane są indywidualne programy terapeutyczne, łączące różne technologie laserowe. W terapii leczenia i usuwania blizn, w zależności od predyspozycji Pacjenta, rekomendowane jest połączenie lasera Alma Pixel CO2 wraz z innowacyjnymi laserami pikosekundowymi tj. Discovery Pico oraz FOTONA StarWalker® lub Platformą Laserową Palomar ICON.

USUWANIE ROZSTĘPÓW

W procedurze likwidacji rozstępów laserem Alma Pixel CO2 wykorzystywana jest technologia, która pozwala na wyemitowanie aż kilkudziesięciu mikrowiązek laserowych. Matryca lasera Pixel CO2 została specjalnie zaprojektowana, aby doprowadzić do powstania zespołu mikrourazów termalnych, tzw. „pixeli”, pozostawiając wokół nienaruszone tkanki oraz przyspieszając odbudowę danego obszaru. Podczas procedury dochodzi do uszkodzenia i niszczenia zdegradowanych włókien kolagenowych i elastynowych, jednocześnie stymulując komórki skóry właściwej do produkcji nowych włókien. Dzięki zastosowaniu głowicy Roller 7×1 emitującej wiązkę pixeli możliwe jest szybkie i skuteczne wykonanie zabiegu na dużych obszarach takich jak brzuch czy uda. W Klinice VESUNA dla zmaksymalizowania efektów usuwania rozstępów zalecamy stosowanie terapii łączonych z laserami pikosekundowymi tj. Discovery Pico oraz FOTONA StarWalker® lub Platformą Laserową Palomar ICON.

USUWANIE TATUAŻU

Laser Pixel CO2 znajduje zastosowanie w usuwaniu tatuażu. W Klinice VESUNA oferujemy terapie łączone laserem Pixel CO2 wraz z innowacyjnymi laserami pikosekundowymi Discovery Pico oraz FOTONA StarWalker®. Terapię rozpoczynamy od zabiegu usuwania tatuażu laserem pikosekundowym. Polega on na rozbiciu cząsteczek pigmentu w drobny pył, który kolejno usuwany jest z organizmu przez układ limfatyczny. Następnie wykorzystanie lasera Pixel CO2 idealnie sprawdzi się w przypadku głębokiego wprowadzenia pigmentu do skóry, w wyniku czego powstała wypukła blizna. Pixel CO2 jest laserem ablacyjnym, co oznacza, że narusza zewnętrzną warstwę naskórka. Dzieje się to poprzez odparowanie wody z komórek, w wyniku czego zostają one zniszczone, dając efekt głębokiego złuszczenia. Dzięki temu, wszelkie wypukłości zostają wyrównane. Dodatkowo, frakcyjne działanie lasera powoduje, że w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne – włókna kolagenowe namnażają się i budują nowe struktury podtrzymujące sprężystość skóry. Pozostałość blizny zostaje wyparta na powierzchnię i złuszczona, a skóra jest zdecydowanie gładsza.

LECZENIE RHINOPHYMY (USUWANIE GUZOWATOŚCI NOSA)

Rhinophyma, czyli guzowatość nosa, jest chorobą, która dotyczy osób od lat zmagających się z trądzikiem różowatym. Laser Pixel CO2 redukuje nieestetyczne zmiany, wygładza skórę oraz stymuluje regenerację głębszych warstw skóry – poprawiając jej wygląd. Czas trwania zabiegu, w zależności od rozległości zmiany skórnej wynosi 15-30 minut. W Klinice VESUNA zabieg ten wykonuje lekarz specjalista chirurgii plastycznej.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • Ciąża i laktacja
  • Choroby serca
  • Cukrzyca
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby neurologiczne
  • Stany zapalne skóry
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Rozrusznik serca
  • Protezy metalowe i silikonowe
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę