Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Lampa LED TriWings jako skuteczne leczenie depresji oraz bezsenności

user

24 lutego 2021mgr kosmetolog Monika Lorenowicz

Depresja oraz często wynikająca z niej bezsenność to schorzenia, które sukcesywnie zatruwają nasze życie. Na szczęście istnieje sposób, który pomoże w ich skutecznym zwalczeniu! Dziś mgr kosmetolog Monika Lorenowicz opowie, na czym polega kuracja lampą LED TriWings, a także jakich efektów można spodziewać się po terapii.

Zimowa chandra, czy depresja?

Aktualna sytuacja oraz warunki panujące za oknem nie nastrajają zbyt pozytywnie – ograniczona ilość słońca, długie, szare dni, a także brak możliwości spędzenia czasu wolnego poza domem, to tylko jedne z nielicznych przyczyn obniżenia nastroju wielu z nas. Jednak jak rozróżnić „zimową chandrę” od poważnej w skutkach depresji? Najkorzystniejszym wyjściem w tej sytuacji jest udanie się do specjalisty i zaczerpnięcie profesjonalnej opinii – pamiętajmy, że tylko w tej sposób uzyskamy wiarygodną diagnozę, a także niezbędną pomoc.

CZYTAJ TAKŻE: Stres oksydacyjny – jak mu zapobiegać?

Depresja, a bezsenność

Natrętne myśli, lęk, stres, a także obniżony nastrój, to czynniki, które składają się na uporczywą bezsenność. Jednak działa to również w drugą stronę – bezsenność może pojawić się w pierwszej kolejności i tym samym wywoływać objawy depresyjne. Zatem jak poradzić sobie z tymi przykrymi dolegliwościami? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów: psychoterapia, leczenie farmakologiczne, naturalne, a także te za pomocą innowacyjnych urządzeń. W dalszej części artykułu dowiesz się, co przynosi największe rezultaty.

Lampa LED TriWings® w leczeniu depresji oraz bezsenności

Jedną z najnowocześniejszych metod zwalczania bezsenności oraz depresji jest stosowany w klinice Vesuna zabieg z wykorzystaniem lampy LED TriWings®. To przełomowe urządzenie fototerapeutyczne, które w trakcie swojego działania emituje aż 6 różnych długości fal światła wpływających bezpośrednio na skórę oraz na nasze wewnętrzne procesy biologiczne. To fantastyczny program antystresowy, który w dużym stopniu wpływa na stan ukojenia oraz relaksu, co z powodzeniem przekłada się na eliminację bezsenności oraz na zmniejszenie objawów depresji. Naświetlanie lampą jest bezbolesne i nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa poparzenia skóry, ponieważ lampy nie emitują promieniowania ultrafioletowego. Leczenie światłem jest preferowaną metodą leczenia zaburzeń wewnętrznych rytmów biologicznych. W wielu krajach Europy i Stanów Zjednoczonych światłolecznictwo jest uznaną formą leczenia chorób, których  przyczyną są zaburzenia wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka m.in. depresja zimowa czy zaburzenia snu.

Kto może skorzystać z fototerapii?

Kuracja lampą LED TriWings® cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które pragną w bezinwazyjny, bezpieczny, a także naturalny sposób uporać się z bezsennością oraz stanami depresyjnymi. To również fenomenalne rozwiązanie dla pacjentów, którzy skarzą się na skutki uboczne wynikające z leczenia farmakologicznego. Terapia skierowana jest zarówno dla młodszych, jak i starszych osób, które chcą spróbować nowych metod leczenia.

Jakie są przeciwskazania?

Tak jak w przypadku niemal każdego zabiegu, bądź kuracji, w pierwszej kolejności należy udać się na konsultację, aby upewnić się, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania, które wykluczą nasz udział. To, co z pewnością uniemożliwi przeprowadzenie fototerapii to ciąża, padaczka, a także stosowanie leków fotouczulających. To bardzo ważne, aby podczas wywiadu lekarskiego nie zatajać żadnych informacji na temat naszego stanu zdrowia – w ten sposób unikniemy wszelkich powikłań oraz zwiększymy efekty terapii.

Pragniesz zwalczyć bezsenność oraz objawy depresji? Jeśli tak, zadzwoń do krakowskiej kliniki Vesuna i skorzystaj z terapii lampą LED TriWings®.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę