Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Kwas hialuronowy czy botoks? Poznaj różnice

user

14 maja 2018Vesuna

Kiedy zauważasz u siebie pierwsze oznaki starzenia, zaczynasz się interesować dostępnymi rozwiązaniami na rynku medycyny estetycznej. Trudno jednak stwierdzić, które zabiegi okażą się być najlepszymi. Dziś tłumaczymy, co lepiej wybrać – kwas hialuronowy czy botoks.

Kwas hialuronowy – zastosowanie

Kwas hialuronowy jest substancją występującą naturalnie w naszym organizmie. Zapewnia on odpowiednie nawilżenie skóry, a co za tym idzie – jej jędrność i elastyczność. Niestety, z upływem czasu składnik ten coraz bardziej obumiera. Stąd w medycynie pojawił się zastępczy środek, który ma za zadanie wypełnienie luk powstałych poprzez zanik naturalnej substancji z powodu upływu lat. Kwas hialurowony występuje o różnym stężeniu, a zastosowanie poszczególnego typu preparatu jest uzależniony od specyfiki mankamentu urody. Z reguły źródło naturalnej substancji stosuje się do:

 • wypełnienia głębokich zmarszczek,
 • wypełnienia ubytków np. zapadniętych skroni,
 • poprawienia owalu twarzy,
 • wypełnienia bruzd nosowo-wargowych,
 • uzupełnienia utrwalonych zmarszczek mimicznych.

Kwas hialuronowy jest również wykorzystywany do innych zabiegów, takich jak np. powiększanie ust lub piersi.

Botoks – zastosowanie

Botoks to potoczna nazwa dla neurotoksyny, czyli toksyny bulionowej. Działa w sposób osłabiający mięśnie twarzy, dzięki czemu zatrzymuje proces powstawania zmarszczek mimicznych. Substancję, ze względu na osłabienie mimiki twarzy, stosuje się głównie w górnej części twarzy. Botoks usuwa zmarszczki:

 • pomiędzy brwiami,
 • poprzeczne na czole,
 • wokół oczu.

CZYTAJ TAKŻE – JAK LECZYĆ MIGRENOWE BÓLE GŁOWY?

Kwas hialuronowy czy botoks?

Z powyższych opisów można wysnuć wniosek, że omawiane substancje posiadają zasadnicze różnice i raczej nie stosuje się jednej jako zastępstwo dla drugiej. Botoksem oddziałujemy na mięśnie i zawarte w nich połączenia nerwowe, likwidując tym samych zmarszczki mimiczne. Kwas hialuronowy stosuje się w tkance podskórnej, pozbywając się głębokich, utrwalonych bruzd. Bardzo często, aby otrzymać najlepsze efekty, stosuje się połączenie obydwu powyższych technik. To, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, okaże się dopiero po konsultacjach z lekarzem specjalistą.

Juvederm ® – polecane preparaty

Jednym z najlepszych preparatów (wypełniaczy) dostępnych na rynku medycyny estetycznej, powstałych na bazie kwasu hialuronowego, są:

 • Juvederm ® Volift – przywraca naturalnie odmłodzony kontur twarzy, usuwa zmarszczki mimiczne i fałdy nosowo-wargowe,
 • Juvederm ® Voluma – umożliwia zmianę konturu twarzy bez zabiegu operacyjnego,
 • Juvederm ® Volbella – usuwa zmarszczki i powiększa usta,
 • Juvederm ® 3 i 4 – korekcja nosa.

Jesteś gotów, aby przywrócić sobie młody wygląd? Zapisz się na konsultacje w Vesunie!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę