fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Korekta nosa

Nos to główny element twarzy, który znacząco wpływa na jej wyraz i efekt wizualny. Mało kto z nas jest posiadaczem nosa, z którego byłby w pełni zadowolony. Najczęściej skarżymy się na brak symetrii i proporcjonalności w budowie, zbyt spiczasty lub zadarty czubek nosa, czy tzw. garb. Nieubłagalny proces starzenia również nie oszczędza naszego nosa, którego czubek z czasem opada ku dołowi. Badania pokazują, że kształt nosa jest jednym z najczęstszych źródeł kompleksów na tle wyglądu zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nic więc dziwnego, że wiele z nas zastanawia się, jak prezentowałaby się nasza twarz, gdyby poddało się go nieznacznej korekcie. Wymodelowanie nosa nie musi się jednak wiązać z operacją, towarzyszącym jej bólem, długim okresem rekonwalescencji oraz nieodwracalnymi zmianami. Osobom pragnącym zmienić kształt nosa coraz częściej proponuje się zabieg niechirurgicznej korekty, wykorzystujący wypełniacz na bazie naturalnie występującego w organizmie kwasu hialuronowego. Dużą część z naszych defektów nosa możemy poprawić w zaledwie kilka minut. Poznaj bezoperacyjne sposoby na korektę nosa!

Bezoperacyjna korekta nosa

Dziś medycyna estetyczna proponuje wiele rozwiązań, które mogą znacząco ułatwić nam życie. Jednym z nich jest zabieg korekty nosa przy użyciu wypełniacza na bazie naturalnie występującego w organizmie kwasu hialuronowego. Co więcej – sam zakres możliwych do przeprowadzenia zmian jest bardzo zróżnicowany. W Klinice VESUNA do zabiegów bezoperacyjnej korekty nosa wykorzystujemy profesjonalną linie preparatów JUVÉDERM®.

Kwasem hialuronowym można skorygować następujące defekty:

  • korekta wzgórka (tzw. garb) na nosie,
  • przywrócenie symetrii nosa,
  • zmiana proporcji wierzchołka nosa (podniesienie grzbietu, prostowanie grzbietu),
  • optyczne pomniejszenie nosa,
  • powiększenie zbyt małego nosa,
  • dopasowanie nosa do wymiarów twarzy,
  • przywrócenie prawidłowych proporcji nosa.

Operacja chirurgiczna nosa vs. kwas hialuronowy

Jeszcze do niedawna jedyną możliwością zmiany kształtu nosa była inwazyjna operacja chirurgiczna. Wiązała się ona z kilkumiesięcznym, ciężkim okresem rekonwalescencji, a końcowe efekty często były widoczne dopiero po roku. Przez ten czas pacjent musiał męczyć się z obrzękiem, czy niechcianym kształtem nosa. Niejednokrotnie okazywało się, że efekt nie jest satysfakcjonujący, a więc po roku dochodziło do poprawki poprzedniego zabiegu. Wszystko to łączyło się z wysokimi kosztami. Dodatkowo, chirurgiczna korekta wiąże się z przeprowadzaniem nacięć po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie nosa, co siłą rzeczy oznacza powstawanie blizn. Na szczęście istnieją również inne metody, jak korekta nosa za pomocą wypełniacza, która wymodeluje nos nie pozostawiając przy tym żadnych blizn. Dziś możliwe jest uzyskanie wymarzonego nosa bez operacji, dzięki substancji, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Mowa tu o kwasie hialuronowym. Dzięki jego zastosowaniu możemy otrzymać efekty już w 15 minut, nie poddając się żadnemu okresowi rekonwalescencji, a to oznacza, że jeszcze tego samego dnia jesteśmy w stanie wrócić do naszych codziennych aktywności. Efekt jest widoczny natychmiastowo i utrzymuje się do 12 miesięcy.

Leczenie rhinophymy (usuwanie guzowatości nosa)

Rhinophymy, czyli guzowatość nosa, jest chorobą, która dotyczy osób od lat zmagających się z trądzikiem różowatym. Laser Pixel CO2 redukuje nieestetyczne zmiany, wygładza skórę oraz stymuluje regenerację głębszych warstw skóry – poprawiając jej wygląd. Czas trwania zabiegu, w zależności od rozległości zmiany skórnej wynosi 15-30 minut. W Klinice VESUNA zabieg ten wykonuje lekarz specjalista chirurgii plastycznej.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę