fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

KONSULTACJA DERMATOLOGICZNA

Konsultacja dermatologiczna jest pierwszym etapem diagnostyki oraz leczenia schorzeń skóry. Aby dobrać najskuteczniejsze leczenie dla danej przypadłości niezbędna jest właściwa diagnoza. Diagnostyką i leczeniem skóry zajmują się specjaliści dermatolodzy. Konsultacja dermatologiczna polega na badaniu skóry poprzez ocenę jej kondycji i kontrolę pojawiających się na niej zmian za pomocą dermatoskopu oraz weryfikowaniu ogólnego stanu zdrowia pacjenta poprzez przeprowadzenie dokładnego wywiadu. Po dokonaniu diagnozy lekarz dermatolog udziela odpowiednich zaleceń i proponuje terapię dostosowaną do uwarunkowań oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Leczenie dermatologiczne to obecnie nie tylko maści i kremy, ale również nowoczesny sprzęt medyczny, w tym urządzenia laserowe.

Do najczęstszych chorób dermatologicznych należy: trądzik, trądzik różowaty, pokrzywki i inne reakcje alergiczne, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybice skóry i paznokci lub wypadanie włosów.

Konsultacja dermatologiczna to przede wszystkim najważniejszy etap w leczeniu częstego problemu dermatologicznego jakim jest trądzik. Lekarz dermatolog podczas badania ocenia rodzaj zmian, ogólną kondycję skóry i w zależności od podłoża – zaleca właściwą terapię farmakologiczną, pielęgnacyjną lub zabiegową.

W Klinice VESUNA posiadamy wieloletnie doświadczenie i wiedzę, a także dysponujemy specjalistycznymi, nowoczesnymi urządzeniami medycznymi oraz wyposażeniem, które umożliwia leczenie wszelkich schorzeń skórnych. Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę.

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę