Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Kompleksowe oczyszczenie skóry

user

2 października 2021mgr kosmetolog Karolina Duda

Jesienna aura zdecydowanie nie jest łaskawa dla Twojej cery. W ostatnim czasie jej kondycja pozostawia wiele do życzenia. Właściwie nie wiesz, gdzie tkwi problem. Codziennie dbasz o kompleksowe oczyszczenie skóry, mimo to cera wciąż się przesusza, ściąga. Czy o czymś zapominasz? Być może. W dzisiejszym artykule, kosmetolog Karolina Duda opowie o najczęściej popełnianych błędach w pielęgnacji cery.

Diabeł tkwi w szczegółach

Oczyszczanie skóry to jeden z najprostszych zabiegów, który pozwala na pozbycie się resztek makijażu, kurzu czy zanieczyszczeń z naszej cery. Prawidłowo wykonane, pozwala cieszyć się promienną, dobrze odżywioną skórą, każdego dnia. Niestety, diabeł tkwi w szczegółach.

Wiele osób zapomina, że kluczem do sukcesu jest rutyna. Pamiętajcie, że kompleksowe oczyszczanie skóry należy przeprowadzać codziennie, zarówno rano jak i wieczorem. Niezmiernie ważny jest właściwy dobór kosmetyków do danego typu cery, a także prawidłowa kolejność. Zatem czego unikać? O czym należy pamiętać? Sprawdźcie.

Czego unikać?

Dobre pytanie. Z pewnością warto pożegnać się z kosmetykami, które zawierają alkohol. Dlaczego? To właśnie alkohol wysusza skórę, zatem najlepiej go unikać. Oczywiście warto również pożegnać się z kosmetykami, które zawierają:

 • Parabeny,
 • Sztuczne barwniki,
 • SLS i SLES,

Powyższe składniki mogą nie tylko naruszać naturalną barierę ochronną skóry, ale i inicjować reakcje alergiczne.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Ceramidy – czym są i jaką pełnią rolę? 

Prosty skład

Po jakie kosmetyki sięgać? Najlepiej te z prostym, naturalnym składem. Oczywiście, wasza skóra polubi się z takim składnikami jak:

 • Enzymy roślinne,
 • Ekstrakty roślinne,
 • Kwasy owocowe,
 • Witaminy,
 • Aktywny węgiel. 

No dobrze, a co z właściwą kolejnością oczyszczania? Codziennie rano i wieczorem oczyszczajcie skórę za pomocą płynu micelarnego. Następnie umyjcie twarz za pomocą żelu lub pianki. Kiedy już to zrobicie nie zapomnijcie o tonizacji, serum i kremie. Takie rytuały możecie wzbogacić o peeling. Jeżeli pragniecie kompleksowo oczyścić skórę, to warto również rozważyć zabiegi profesjonalne proponowane przez kosmetologów.

BTL INNOFACIAL? Dlaczego nie!

BTL INNOFACIAL to hydrodermabrazja skóry w nowym wydaniu. Procedura łączy w sobie:

 • Oczyszczanie,
 • Złuszczanie,
 • Nawilżanie,
 • Ochronę antyoksydacyjną.

Przeznaczona jest do wszystkich typów skóry. Jest to idealne rozwiązanie dla osób pragnących dogłębnego oczyszczenia, wygładzenia delikatnych zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień oraz pozbycia się nadmiernej suchości skóry. Warto podkreślić, że opisywana metoda zabiegowa jest bezinwazyjna i całkowicie bezbolesna. Aby osiągnąć najbardziej spektakularne efekty, zaleca się serię 4 zabiegów w odstępach 1 tygodnia.

Pragniesz zapewnić swojej skórze kompleksowe oczyszczenie? Nie czekaj, zapisz się na zabieg BTL INNOFACIAL.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę