Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Jaki zabieg na twarz po 50 roku życia?

user

28 lipca 2021mgr kosmetolog Katarzyna Kasiarz

Marzysz o przywróceniu pięknego, młodego wyglądu twarzy, który nie będzie zdradzać Twojego wieku? A może zwyczajnie pragniesz zadbać o kondycję oraz zdrowie skóry i tym samym zwiększyć swoją samoocenę? Jeśli tak, jesteś w odpowiednim miejscu. Dziś mgr kosmetolog Katarzyna Kasiarz opowie, jaki zabieg dedykowany jest dla osób po 50-tym roku życiu i jak wpływa na witalność skóry.

Co dzieje się z naszą skórą po 50-tce?

Jędrna, błyszcząca i odżywiona niegdyś skóra już od dawna nie przypomina swoim wyglądem twarzy sprzed kilkunastu lat? Niestety, to normalna kolej rzeczy, której przebieg możemy nieco zmodyfikować. Zanim jednak przejdziemy do sposobu, który pomoże nam w zatrzymaniu czasu, wyjaśnimy, co powoduje pogorszenie kondycji skóry po przekroczeniu piątej dekady życia. Podstawą starzenia skóry jest utrata zdolności do syntezy kolagenu, zmniejszenie ilości elastyny, a także zwolnienie metabolizmu (tak, dotyczy również skóry). Wówczas tkanki stają się cienkie, tracą swoją elastyczność, a w efekcie pojawiają się liczne zmarszczki, owal twarzy opada oraz zmieniają się proporcje twarzy.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Najskuteczniejszy sposób na opadające powieki 

Jakich zmarszczek można się spodziewać?

Pierwsze, płytkie zmarszczki pojawiają się już po 25-tym roku życia, kiedy w praktyce skóra zaczyna się starzeć. Natomiast charakterystyka, a przede wszystkim ilość zmarszczek u osób dojrzałych nieco się różni. Oto najczęstsze zmarszczki po 50-tce:

  • Zmarszczki elastotyczne – ich źródłem jest wieloletnia ekspozycja na słońce, przez którą powstają charakterystyczne zgrubienia, nierówności, czy deformacje w obrębie policzków.
  • Chomiki mówiąc najprościej, są to opadające policzki, które widocznie wystają poza owal twarzy, a ich geneza leży u podstaw działania grawitacji.
  • Fałdki marionetki – to nic innego, jak równoległe fałdki biegnące od kącików ust w dół (na styku policzka i brody). Pojawiają się najczęściej u osób o pełnej twarzy, u których nie widać zarysowanych kości policzkowych i powodują smutny i zmęczony wygląd twarzy.
  • Bruzdy nosowo-wargowe – pionowe fałdy, biegnące od linii nosa do kącików ust, które rozwijają się wskutek utraty jędrności skóry, sił grawitacyjnych, a także stresu.
  • Lwia zmarszczka – zlokalizowane między brwiami, pionowe, równoległe względem siebie bruzdy, które mają charakter mimiczny – zazwyczaj związane są z marszczeniem brwi.

Jak możemy to zatrzymać?

Na szczęście istnieje na to sposób i to taki, który gwarantuje błyskawiczną, a przede wszystkim widoczną poprawę! O czym mowa? W tym przypadku prezentujemy naszą nowość – laser Alma Pixel CO2, który mimo krótkiego stażu, stał się najczęściej wybieraną metodą odmładzania w Klinice Vesuna. To przełomowe urządzenie, opierające się na połączeniu działania ablacyjnego oraz frakcyjnego, które zapewnia intensywną i głęboką przebudowę skóry. Laser wytwarza tzw. mikrouszkodzenia pobudzające naturalne procesy regeneracyjne skóry, które z kolei silnie pobudzają produkcję kolagenu skutkującą przywróceniem młodego wyglądu twarzy.

Dlaczego Alma Pixel CO2?

Laser Alma Pixel CO2 to fantastyczne rozwiązanie dla osób, które liczą na skuteczną redukcję zmarszczek, poprawę elastyczności oraz gęstości skóry, a także na wyrównanie kolorytu oraz owalu twarzy. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a rekonwalescencja po nim wynosi maksymalnie 2 tygodnie.

Zastanawiasz się nad zabiegiem poprawiającym wygląd Twojej twarzy? Jeśli tak, nie czekaj i zgłoś się do krakowskiej Kliniki Vesuna w celu ustalenia terminu pierwszej wizyty z naszymi specjalistami.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę