Jak radzić sobie ze skórą po zimie? – cera z rumieniem i naczyniowa

  • 24 grudnia 2022
  • mgr Emilia Dawiec - kosmetolog

Zima to wyzwanie dla naszej skóry, która jest narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak mróz, wiatr, zmiany temperatury. Dlatego często możemy zauważyć na cerze poszerzone naczynia, które uległy trwałemu uszkodzeniu. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie terapii skojarzonej, która usunie rozszerzone naczynka, a także złagodzi nieprzyjemne uczucie palenia na twarzy spowodowane przez szerzący się rumień.

W Klinice VESUNA można wykonać cały szereg zabiegów mających na celu leczenie wspomnianych problemów, jednak najskuteczniejsze efekty uzyskuje się na zabiegach wykonywanych laserem Fotona SPECTRO oraz Palomar ICON.

Fotona SPECTRO to laser, który najszybciej dociera do chromoforu jakim jest hemoglobina, a wysoka temperatura wytworzona w naczynku powoduje jego kontrolowane uszkodzenie, przez co takie naczynko zostaje wyeliminowane z organizmu już po kilku tygodniach. Zabieg wykonujemy tylko i wyłącznie w okresie jesienno – zimowym. Po wykonanym zabiegu należy zgłosić się do kosmetologa po upływie miesiąca, w celu kontroli efektu. W trakcie wizyty kontrolnej oceniamy, czy wszystkie naczynka uległy wchłonięciu, czy też w niektórych miejscach zabieg należy powtórzyć, co jest jak najbardziej prawidłową procedurą. Dwa tygodnie po zabiegu należy wstrzymać się od intensywnej aktywności fizycznej oraz minimum miesiąc od opalania.

Palomar ICON to nowoczesna platforma laserowa, która łączy w sobie działanie kilku laserów. Do leczenia rumienia stosujemy skoncentrowaną wiązkę światła w głowicy MaxG, która w sposób nieinwazyjny wyłapuje drobną „siateczkę” naczyń i obkurcza ją, powodując wybielenie skóry i zniwelowanie rumienia. Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia zaawansowania rumienia. Zabiegi wykonujemy w okresie zimowym, w serii co najmniej 3 zabiegów, w odstępach co 3 tygodnie. Dwa tygodnie po zabiegu należy wstrzymać się od intensywnej aktywności fizycznej oraz minimum miesiąc od opalania. Zlecane jest zgłoszenie się na wizytę kontrolną po zakończonej serii, aby ocenić skuteczność leczenia oraz zaplanować ewentualny dalszy plan terapii.

To też może Cię zainteresować

Zabiegi Kosmetologiczne #VesunaBEAUTY

Zabiegi Lekarskie #VesunaMED

ZABIEGI / URZĄDZENIA

Zabiegi dla mężczyzn

VESUNA
Biurowiec HEXAGON

ul. Zamknięta 10/4, Kraków

+48 537 878 797

VESUNA
Dobrego Pasterza

ul. Dobrego Pasterza 118C/LU11, Kraków

+48 510 633 484

+48 537 878 797