Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Dlaczego niebieskie światło jest szkodliwe dla skóry?

user

14 września 2021mgr kosmetolog Emilia Dawiec

Praca przed komputerem, korzystanie ze smartfonów, czy tabletów, a do tego oglądanie telewizji – stąd już prosta droga do pogorszenia wzroku, a także do zniszczenia kondycji naszej skóry! Czym jest tzw. niebieskie światło i jaki jest wpływ niebieskiego światła na skórę? O tym opowie dziś mgr kosmetolog Emilia Dawiec, która podpowie również jak uchronić się przed negatywnymi skutkami ekspozycji na światło emitowane przez urządzenia cyfrowe. 

Niebieskie światło – czym właściwie jest?

Niebieskie światło, to występujące w przyrodzie światło widzialne o wysokiej energii, które emituje słońce i w tym przypadku nie jest dla nas szkodliwe, wręcz przeciwnie – utrzymuje nasz stan czuwania w ciągu dnia. Natomiast w drugiej części dnia, miejsce barwy niebieskiej zastępują inne zakresy barwowe, głównie czerwień, co umożliwia organizmowi przygotowanie się do snu. Niestety niebieskie światło jest nie tylko zjawiskiem naturalnym, w naszym codziennym życiu mamy z nim do czynienia na każdym kroku: smartfony, komputery, tablety, GPS, czy telewizory – to w nich tkwi największy problem, ponieważ nie opuszczają nas ani na krok. Jaki z tego wniosek? Otóż taki, że nie mamy szansy odpocząć od pobudzającego nas niebieskiego światła. W rezultacie borykamy się z problemami snu, pogorszeniem wzroku, rozdrażnieniem, zaburzeniem koncentracji, a także bólów głowy, bólów szyi i pleców.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Problemy z suchą skórą

Wpływ niebieskiego światła na skórę

Jak już udało nam się ustalić – niebieskie światło w nadmiarze jest dla nas bardzo niekorzystne. Wpływa negatywnie na nasze samopoczucie, a także na zdrowie. Lecz to nie wszystko! Specjaliści twierdzą, iż niebieskie światło stanowi również zagrożenie dla naszej skóry. Choć temat ten jest rzadko poruszany, nie oznacza, że nie istnieje. Przykre konsekwencje nadmiernej ekspozycji niebieskiego światła na skórę jest faktem. Co jej grozi? Przede wszystkim wyzwolenie dużej ilości wolnych rodników, które przyspieszają starzenie skóry i uszkadzają jej warstwę ochronną. Efektem jest sucha, pozbawiona sprężystości skóra, z pojawiającymi się nadprogramowo zmarszczkami.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kosmetyki z CBD – jak działają i czy są skuteczne? 

Jak ochronić skórę przed niebieskim światłem?

Faktem jest, że wpływ niebieskiego światła na naszą skórę jest negatywny, ale należy podkreślić, że tylko w nadmiarze! Nie możemy całkowicie wykluczyć jego promieniowanie z naszej codzienności, a jedynie je ograniczać. Aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu skóry i pozbawieniu jej młodego i wypoczętego wyglądu, przestrzegaj kilku prostych zasad:

  1. Zmniejsz ilość czasu, jaką spędzasz przed ekranami urządzeń cyfrowych – w ten sposób skóra będzie mniej narażona na negatywne działanie niebieskiego światła i nie będziesz musiała nadprogramowo dbać o skórę. 
  1. Stosuj odpowiednie kosmetyki – naszym pacjentkom polecamy krem Dermaquest Essential Moisturizer, który wpływa na widoczne odżywienie oraz regenerację skóry, jej kompleksowe nawilżenie oraz zwiększenie elastyczności. 
  1. Korzystaj z właściwości witaminy C – w tym przypadku warto zdecydować się na Intraceuticals® – profesjonalną infuzję tlenowa, która pozwala na dostarczenie składników aktywnych biologicznie, w tym kwasu hialuronowego i witaminy C, która pobudza produkcję kolagenu, napina i wygładza skórę, a także zwalcza wolne rodniki, co jest kluczowe przy ekspozycji na światło niebieskie. 

Pragniesz uchronić skórę przed niekorzystnym działaniem niebieskiego światła? Jeśli tak, zadzwoń i skorzystaj z usług krakowskiej Kliniki VESUNA.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę