fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

DISCOVERY PICO

LASER PIKOSEKUNDOWY

Laser Discovery Pico – wszechstronne urządzenie, stosowane w wielu zabiegach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. To obecnie najnowocześniejsze urządzenie tej klasy. Jego działanie opiera się na wykorzystaniu technologii piko- i nanosekundowej, w zakresie 1064 nm i 532 nm. Dzięki temu laser jest o wiele bardziej skuteczny niż stosowane dotychczas urządzenia. Ponadto urządzenie jest bardzo precyzyjne. Dzięki efektowi fotoakustycznemu, laser nie narusza tkanek otaczających miejsce, na które oddziałujemy podczas zabiegu. Z tego względu zastosowanie lasera jest bezpieczne dla pacjenta.

W Klinice VESUNA wykorzystując urządzenie medyczne Discovery Pico leczymy wiele problemów.

LASEROWE LECZENIE GRZYBICY PAZNOKCI

Laser Discovery Pico to innowacyjne urządzenie medyczne, które w bezpieczny oraz skuteczny sposób leczy grzybicę paznokci. Terapia składa się z serii kilkunastominutowych zabiegów, dzięki którym przywrócimy im zdrową kondycję oraz piękny wygląd. Seria laserowego leczenia grzybicy paznokci nie wymaga dodatkowego czasu na regenerację, ponieważ światło lasera przenika w głąb paznokcia, nie uszkadzając jego powierzchni, ani otaczającej go skóry. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie 7 zabiegów.

LECZENIE RUMIENIA

W leczeniu problemów skórnych tj. rumień czy trądzik różowaty, w Klinice VESUNA wykorzystujemy specjalną głowicę urządzenia medycznego Discovery Pico – IPL (Intensed Pulse Light), czyli impulsywne źródło światła. Technologia ta uznawana jest dotychczas za jedną z najbardziej skutecznych, pozwalających osiągnąć niezwykle długotrwałe efekty leczenia nawracającego rumienia. Jej zastosowanie przekłada się na zmniejszenie ilości zabiegów potrzebnych do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu oraz jeszcze większy komfort pacjentów. W zależności od stopnia zaawansowania rumienia, w celu uzyskania najlepszych rezultatów, zabieg należy powtórzyć minimum od 4 do 6 razy w odstępach miesięcznych.

USUWANIE BLIZN I BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Dzięki zdolności do emitowania gigantycznej mocy w ultrakrótkich impulsach, laser Discovery Pico szybko i skutecznie radzi sobie nawet z najtrudniejszymi do usunięcia bliznami. Cały proces polega na emitowaniu wiązki lasera frakcyjnego, który jest pochłaniany przez wodę znajdującą się w tkankach ciała oraz w skórze. Ma to na celu stymulację odnowy komórek, pobudzenie produkcji kolagenu odpowiadającego za jędrność skóry oraz intensywną regenerację skóry wyłącznie uszkodzonych obszarów, jednocześnie pozostawiając okalające tkanki w stanie nienaruszonym. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów niezbędne jest wykonanie serii od 4 do 6 zabiegów w miesięcznych odstępach. W zależności od indywidualnych uwarunkowań, efekty występują zwykle po upływie od kilku dni do nawet kilku tygodni.

LIKWIDACJA ROZSTĘPÓW

Laser Discovery Pico to przełom w leczeniu i usuwaniu rozstępów. Dzięki technologii pikosekundowej proces likwidacji rozstępów jest nie tylko szybki, ale także niezwykle skuteczny. Ultrakrótkie impulsy wykorzystane w urządzeniu medycznym Discovery Pico działają bardzo precyzyjnie na warstwy skóry, prowadząc do jej silnej przebudowy oraz intensywnego ujędrnienia, co pozwala na usunięcie nawet najgłębszych oraz najstarszych rozstępów.

Pierwsze rezultaty w postaci znacznego spłycenia rozstępów widoczne są już po 1 zabiegu, jednak dla osiągnięcia najlepszych efektów należy wykonać serie kilku zabiegów, w zależności od głębokości oraz ilości rozstępów. Warto podkreślić, iż laser Discovery Pico skutecznie radzi sobie zarówno ze świeżymi rozstępami, jak i z tymi trudniejszymi do usunięcia, wieloletnimi rozstępami.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Laserowe usuwanie przebarwień, szczególnie trudnej do usunięcia melasmy oraz innych zmian posłonecznych może odbywać się w sposób niezwykle szybki i skuteczny dzięki deponowaniu ogromnej dawki energii w skórze w minimalnym czasie. Dzieje się to w wyniku zastosowania najnowocześniejszego systemu laserowego Discovery Pico. Laser rozbija nadmiar melaniny tworzącej przebarwienia na mikroskopijne cząsteczki, które następnie nasz organizm jest w stanie samodzielnie usunąć w wyniku działania naturalnych procesów drogą układu limfatycznego. Discovery Pico skutecznie likwiduje zarówno powierzchniowe, jak i głębokie zmiany barwnikowe, w tym trudną do usunięcia melasme. Dla uzyskania najlepszych efektów zalecamy wykonanie minimum 4-6 sesji w zależności od indywidualnych uwarunkowań biologicznych pacjenta.

LECZENIE TRĄDZIKU

Leczenie trądziku jest bardzo złożonym, często długotrwałym i trudnym procesem. System laserowy Discovery Pico czyli impulsywne źródło światła to jedna z najnowocześniejszych oraz najskuteczniejszych metod stosowanych w terapii do skóry trądzikowej, pozwalających osiągnąć niezwykle długotrwałe efekty leczenia. Jej zastosowanie przekłada się na zmniejszenie ilości zabiegów potrzebnych do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu oraz jeszcze większy komfort pacjentów. Technologia likwiduje bakte­rie Propionibacetrium acne na powierzchni skóry, wysu­sza i wygła­dza­ wszelkie ośrod­ki zapalne, jak i również roz­ja­śnia poza­pal­ne następstwa trądziku. Dodatkowo Discovery Pico usuwa nad­miar sebum z porów i wyraźnie zmniejsza łojotok, co powoduje, że skóra staje się mniej czerwona, wygląda zdrowo i świeżo, stany zapalne wycofują się, wypryski i zaskórniki zmniejszają się, a nawet całkowicie znikają. Ilość zabiegów koniecznych do osiągnięcia zamierzonego efektu ustalana jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od stopnia zaawansowania trądziku.

USUWANIE TATUAŻY ORAZ MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Impulsy laserowe pozwalają osiągnąć ukierunkowany prosto na pigment efekt czysto fotoakustyczny, pozostawiając otaczające tkanki nietknięte, dzięki czemu laser Discovery Pico jest niezwykle bezpieczny. W porównaniu z tradycyjnymi laserami Q-Switched, które powodują rozpad cząsteczek pigmentu na granulki, Discovery Pico dzięki silnym impulsom pikosekundowym rozbija cząsteczki na bardzo drobny pył, który jest łatwiejszy do usunięcia z organizmu dla układu odpornościowego. Emitując zarówno fale o długości 532 nm, jak i 1064 nm, Discovery Pico radzi sobie ze wszystkimi, nawet najtrudniejszymi barwnikami.

Dzięki technologii pikosekundowej możemy pozbyć się każdego elementu makijażu permanentnego, nawet kreski na górnej i dolnej powiece, oczywiście przy odpowiednim zabezpieczeniu gałki ocznej przed światłem lasera. Dodatkowo tak krótka wiązka światła laserowego pozwala na wykonanie zabiegu bardzo szybko i skutecznie, jednocześnie ograniczając dolegliwości bólowe do minimum.

Liczba zabiegów jest dostosowana indywidualnie do potrzeb pacjenta, ale najczęściej konieczne jest wykonanie od 4-6 zabiegów w miesięcznych odstępach.

ZABIEGI ANTI-AGING

Laser pikosekundowy Discovery Pico to gwiazda w dziedzinie odmładzania i rewtitalizacji skóry. Urządzenie skutecznie likwiduje oznaki starzenia, a dzięki działaniu w trybie frakcyjnym nie pozostawia śladów i jest zdecydowanie mniej bolesne niż lasery ablacyjne. Zabieg polega na celowym mikrouszkodzeniu skóry, co prowadzi do produkcji nowych włókien kolagenowych.

W efekcie skóra jest napięta, zagęszczona oraz ujędrniona, a drobne zmarszczki spłycone.

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, dla uzyskania najlepszych efektów należy wykonać serie od 1 do 6 zabiegów w miesięcznych odstępach.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Nowotwory
 • Cukrzyca
 • Zaburzenia krzepliwości krwi i leki obniżające krzepliwość krwi
 • Aktywna opryszczka
 • Choroby skóry
 • Łuszczyca, bielactwo
 • Epilepsja
 • Przyjmowanie leków i ziół fotouczulających
 • Świeża opalenizna
 • Stosowanie samoopalaczy
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę