fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Depilacja laserowa

trwałe i skuteczne usuwanie owłosienia

Masz problemy z nadmiernym owłosieniem? Cierpisz na przewlekłe zapalenie mieszków włosowych i codzienne usuwanie owłosienia jest dla Ciebie udręką, gdyż liczba nieestetycznych krostek zwiększa się po każdym goleniu? Nic prostszego! Pomoże Ci depilacja laserowa! Sprawdź na czym polega laserowe usuwanie owłosienia i w jaki sposób możesz szybko i skutecznie się go pozbyć.

Wstydliwe owłosienie u kobiet na twarzy – jakie są jego przyczyny?

Owłosienie występujące na twarzy u kobiet bywa bardzo krępujące. Niemniej jednak  praktycznie całe nasze ciało pokrywają włosy, również na twarzy. Zatem dlaczego nagle ilość włosów na twarzy wzrasta i staje się bardziej widoczna? Niestety, nadmierne owłosienie na twarzy może być pierwszym symptomem choroby.

Co to jest hirsutyzm?

Hirsutyzm to krępująca przypadłość, występująca u wielu kobiet. To nic innego jak nadmierne owłosienie, występujące głównie na brodzie, brzuchu, piersiach oraz nad górną wargą. Jest ono zazwyczaj efektem podwyższonego stężenia androgenów, czyli męskich hormonów, ale często stanowi także reakcję organizmu na leki hormonalne. To właśnie nadmiar tych hormonów w organizmie powoduje, że włosy zaczynają intensywnie rosnąć w miejscach, w których naturalnie u kobiety nie występują. Dodatkowo, wrastające włosy są ciemne, grube oraz szorstkie.

Jak pozbyć się niechcianego owłosienia?

Sposobów walki z nadmiernym owłosieniem jest kilka. Od golenia domowymi sposobami, czyli maszynką lub depilatorem, poprzez depilacje chemiczną z użyciem pianek i kremów, kończąc na usuwaniu włosków woskiem, a nawet pęsetą. Jednak te metody przynoszą jedynie krótkotrwały efekt, a zbędne owłosienie może ponownie wracać nawet po kilku godzinach od depilacji, dlatego coraz częściej osoby, które posiadają nadmierne owłosienie, decydują się na trwalsze rozwiązania. Do takich zabiegów należy najpopularniejsza i najskuteczniejsza z metod, czyli depilacja laserowa oferowana w krakowskiej klinice Vesuna.

Laserowe usuwanie owłosienia

Depilacja laserowa w mieście Kraków polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą wiązki światła wytwarzanej przez laser. Światło jest pochłaniane przez melaninę, czyli barwnik zawarty w cebulkach włosów, który niszczy strukturę odpowiedzialną za porost włosa. Laser działa bezpośrednio na włos, dlatego nie ma ryzyka uszkodzenia otaczających tkanek, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny. Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy włos jest w fazie wzrostu, dlatego zaleca się, aby na dzień przed zabiegiem zgolić owłosienie. Liczba zabiegów  jest uzależniona od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, a także od wybranej partii ciała, natomiast odstępy między seriami powinny trwać:

  • 6 tygodni, w przypadku okolic twarzy
  • 8 tygodni, jeśli depilujemy ręce, bikini, nogi, pośladki czy pachy
  • Od 10 do 12 tygodni w przypadku torsu oraz pleców

Poznaj najskuteczniejszą oraz najszybszą depilacje laserową w Krakowie!

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę