Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

Czy plastyka korekcyjna powiek jest skuteczna?

user

17 marca 2021lekarz specjalista chirurgii plastycznej Małgorzata Makowska

Zauważyłaś, że twoje powieki są coraz bardziej wiotkie, czego efektem są zmęczone, mało otwarte oczy? Zastanawiasz się jak to zmienić i nieustannie marzysz o młodszym i bardziej promiennym wyglądzie? Jeśli tak, powinnaś zdecydować się na plastykę korekcyjną powiek, która pozwoli na uzyskanie takiego efektu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się najważniejszych rzeczy o tym zabiegu.

Blepharoplastyka – dla kogo jest zalecana?

Blepharoplastyka, znana również jako plastyka korekcyjna powiek, to ratunek dla osób zmagających się z wiotką skórą powiek, która zdecydowanie obniża ich atrakcyjność, a także dokłada im lat. Na tego typu zabieg decydują się również pacjenci, którzy oprócz względów estetycznych, zauważają przesłanki zdrowotne, zwłaszcza w sytuacji, kiedy fałd skóry ogranicza pole widzenia i znacznie utrudnia ich codzienne funkcjonowanie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zabiegi Anti-Aging dla cery dojrzałej

Jak przygotować się do zabiegu?

W celu zachowania jak największego bezpieczeństwa i zminimalizowania powikłań po zabiegu należy podążać za wszystkimi wskazówkami chirurga, do których zalicza się:

  • Wykonanie odpowiednich badań – morfologia, elektrolity,  układ krzepnięcia, poziom glukozy, szczepienie przeciwko WZW typu B, a także badanie okulistyczne.
  • Zakaz stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, leków przeciwkrzepliwych, a także witaminy E – minimum 2 tygodnie przed operacją.
  • Odstawienie papierosów – minimum 6 tygodni przed zabiegiem, a także w trakcie rekonwalescencji (min 6 tyg).
  • Unormowanie ciśnienia – jeśli pacjent ma problemy z nadciśnieniem.
  • Ustalić przewidywaną datę miesiączki – aby uniknąć nadmiernej utraty krwi.

Blepharoplastyka – jakie daje efekty?

O plastyce korekcyjnej powiek można mówić wiele, ale jednego nie da się podważyć – jej ogromnej skuteczności. Dzięki wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry, części mięśnia okrężnego oka- jeśli sytuacja tego wymaga, a także poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, odświeżamy spojrzenie pacjentki i wpływamy na młodszy wygląd twarzy. To fantastyczne rozwiązanie szczególnie dla osób po 30-stym roku życia, u których zachodzą pierwsze procesy starzenia i zanikania kolagenu w skórze.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Kwas hialuronowy czy botoks? Poznaj różnice

Zalecenia po zabiegu

,,Po wykonaniu plastyki korekcyjnej powiek, pacjenci opuszczają klinikę po godzinie od zabiegu – jeśli zostało zastosowane znieczulenie miejscowe lub po 24 godzinach – jeśli zostało zastosowane znieczulenie ogólne. Po powrocie do domu bardzo ważnym elementem jest schładzanie okolic oczu, aby zmniejszyć powstały obrzęk, który znika zazwyczaj po 1-2 tygodniach od zabiegu. Warto również pamiętać o ograniczeniu słońca, aktywności fizycznej, a także o wizycie kontrolnej po pierwszym tygodniu od operacji’’ – mówi lekarz specjalista chirurgii plastycznej Małgorzata Makowska. 

Marzysz o odświeżeniu swojego spojrzenia za pomocą plastyki korekcyjnej oczu? Jeśli tak, zadzwoń i umów się na pierwszą wizytę w Klinice VESUNA.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę