fbpx
Vesuna - klinika medycyny estetycznej i laseroterapii

BTL INNOFACIAL

NOWOCZESNA HYDRODERMABRAZJA SKÓRY

BTL INNOFACIAL to nowoczesna hydrodermabrazja skóry – innowacyjny zabieg oczyszczająco- regenerujący najnowszej generacji. INNOFACIAL stanowi połączenie mechanicznej dermabrazji i delikatnego peelingu chemicznego wraz z kondycjonowaniem skóry. Dzięki temu połączeniu zabieg błyskawicznie nawilża, głęboko oczyszcza i stymuluje mikrokrążenie, a dodatkowo wzbogaca skórę o składniki odżywcze i ochronne. Taka nowatorska terapia prowadzi do uzyskania czystszej, piękniejszej skóry bez dyskomfortu lub długotrwałego oczekiwania na efekty. Zabieg ma działanie nawilżające, jest nieinwazyjny i nie powoduje podrażnienia.

Szybkoobrotowa końcówka o działaniu złuszczającym oraz silne działanie próżniowe zapewniają peeling powierzchni skóry wraz z dogłębnym oczyszczeniem ujść gruczołów łojowych. Gdy skóra już jest oczyszczona i przygotowana, zostaje poddana intensywnemu nawilżaniu. Dzięki delikatnemu efektowi masującemu pozwala na przenikanie roztworów bogatych w składniki aktywne do głębszych warstw skóry. Zabieg należy powtarzać w odstępach 2-4 tygodniowych, zgodnie ze wskazaniami specjalisty prowadzącego.

Warto podkreślić, że INNOFACIAL przynosi wspaniałe efekty także jako uzupełnienie innych procedur kosmetologicznych i medycyny estetycznej – jest zalecany jako m.in. przygotowanie skóry do zabiegów laseroterapii.

Terapia składa się z 3 etapów: złuszczania, oczyszczania i nawilżania. Co kluczowe, w przypadku INNOFACIAL, inaczej niż przy podobnych zabiegach hydrodermabrazji, nie stosuje się wody, a płyny bogate w składniki aktywne:

IS 1 – płyn zawierający m.in. kwasy AHA – kwas L-mlekowy oraz kwas glikolowy. Kwasy te normalizują procesy złuszczania naskórka oraz mają właściwości silnie nawilżające.

IS 2 – zawiera m.in. kwas BHA, kwas salicylowy. Jest rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu ma zdolność przenikania przez warstwę łojową w głąb skóry i przez mieszki włosowe. Pomaga dokładnie oczyścić pory, wydobyć z nich zaskórniki i zmniejszyć widoczność zmian trądzikowych. Kwas salicylowy może być stosowany nawet u osób z cerą suchą z zanieczyszczeniami.

IS 3 – ma w składzie liczne związki nawilżające, regenerujące i łagodzące. Stosowany na dokładnie oczyszczoną skórę oraz po otwarciu porów płyn IS 3 dociera w ich głąb.

Przeprowadzone badania kliniczne wykazują, że poziom nawilżenia i elastyczności skóry po serii 6 zabiegów rośnie nawet średnio o 34 proc., normalizuje się wydzielanie sebum, średnio o 21,6 proc. Technologia jest dobrze sprawdzona i udokumentowana, na rynku USA jest znana i ceniona od lat.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • Skóra naczyniowa i trądzik różowaty
  • Trądzik pospolity w fazie aktywnej,
  • Infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze,
  • Aktywna opryszczka,
  • Uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, w szczególności kwas salicylowy, aspirynę, kwas glikolowy, kwas mlekowy
Umów wizytę w klinice medycyny estetycznej Vesuna z Krakowa

Umów wizytę