Jak usunąć drugi podbródek – poznaj skuteczną terapię – ThermiTight

user

26 lipca 2018dr Ewelina Styczyńska-Kowalska

Drugi podbródek to zmora nie tylko osób otyłych lub w średnim wieku. Czasem jest rezultatem procesu starzenia, innym razem złej diety i nadmiaru alkoholu, aż w końcu – po prostu naszej urody. Dziś lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska opowie o zabiegu ThermiTight, który jest skuteczną metodą usunięcia niechcianego drugiego podbródka.

Jak powstaje drugi podbródek?

Może zacznijmy od tego, czym jest drugi podbródek. Nie używając medycznych określeń, jest to nagromadzenie się komórek tłuszczowych w okolicach brody i szyi. Skąd się bierze? Przyczyn jest minimum kilka:

  • nadwaga, otyłość
  • używki – palenie papierosów, alkohol
  • proces starzenia – po 30 roku życia poziom hormonów tłuszczu zaczyna ulegać wahaniom, przyczyniając się do gromadzenia tłuszczu w różnych częściach ciała, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn
  • uwarunkowania biologiczne – jednym tłuszczyk odkłada się w biodrach, innym na brzuchu, a jeszcze innym właśnie w okolicach brody i szyi

CZYTAJ TAKŻE – OBWISŁA SKÓRA PO ODCHUDZANIU

Czy ćwiczenia podbródka są skuteczne?

Często na forach, stronach internetowych można się spotkać z tzw. ćwiczeniami na drugi podbródek. Nasze pacjentki stale pytają, czy jest to skuteczne. Odpowiedź brzmi: tak i nie. Trening mięśni może w tym przypadku pomóc w zapobieganiu gromadzenia się tkanki tłuszczowej – zalecamy stosować ćwiczenia w celach zapobiegawczych. Jednakże, jeśli drugi podbródek już się pojawił, to niestety ćwiczenia na nic się zdadzą.

ThermiTight, czyli jak usunąć drugi podbródek

Jak skutecznie zlikwidować drugi podbródek? Zabiegi ThermiTight to idealna odpowiedź na to pytanie. W Klinice VESUNA naszym Pacjentkom zalecamy właśnie tę niezwykle skuteczną metodę pozbycia się niechcianego tłuszczyku. Na czym polega? Przy wykorzystaniu urządzenia ThermiRf stosuje się fale radiowe oraz emituje kontrolowane ciepło, aby uzyskać efekt liftingu i napięcia skóry. Zabieg trwa ok. 1 godziny i jest zupełnie bezbolesny – dla komfortu pacjentów stosuje się znieczulenie miejscowe. ThermiTight pozwala również usunąć cellulit, zmarszczki oraz wymodelować całą sylwetkę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Umów się na konsultacje w Klinice VESUNA.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

doctor

Umów wizytę