Skuteczne zabiegi na pozbycie się doliny łez

user

23 grudnia 2019Agnieszka Drożniak-Konstanty

Twoja twarz ma smutny i zmęczony wygląd i nie wynika to z problemów zdrowotnych? Początkowo myślałaś, że to zwyczajny brak snu, przemęczenie. Niestety, mimo przesypianych nocy, dużej dawki odpoczynku, zagłębienia w okolicach oczu nadal nie znikają. Prawdopodobnie cierpisz z powodu doliny łez. Ten defekt estetyczny, objawia się powstaniem długich i wąskich zapadnięć pod oczami. Zatem co możesz zrobić? Dziś, lekarz medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty opowie o zabiegach, które pomogą Ci skutecznie pozbyć się problemu doliny łez.

Dolina łez – co to właściwie jest?

Dolina łez stanowi defekt estetyczny, który przyjmuje postać wąskich i długich zapadnięć pod oczami. Nadaje on twarzy smutnego, zmęczonego wygląda i jeszcze do tego dodaje lat! Dolina łez to wynik naturalnie upływającego czasu, a także ubytku tkanki tłuszczowej na linii nos-oczodoły. Pamiętajcie, że skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cienka. W porównaniu do innych obszarów twarzy, skóra wokół oczu zawiera znacznie mniej gruczołów łojowych i tkanki tłuszczowej. Właśnie dlatego starzeje się szybciej.

Jakie są przyczyny?

Oprócz naturalnego starzenia się ludzkiego organizmu na powstawanie doliny łez wpływ mają również inne czynniki. Dużą rolę odgrywa kształt kości twarzoczaszki, grubość tkanki tłuszczowej na twarzy oraz styl życia. Palenie papierosów, szybki spadek wagi tylko przyśpieszają powstanie doliny łez.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co różni zmarszczki statyczne od dynamicznych?

Jak pozbyć się doliny łez?

W krakowskiej Klinice VESUNA jedną z metod, która pozwala na pozbycie się doliny łez jest profesjonalny zabieg z użyciem preparatu Neauvia® Intense. Produkt bazuje na kwasie hialuronowym o odpowiednim stężeniu, co pozwala na osiągnięcie naturalnego efektu objętościowego, kształtującego miejsce iniekcji w naturalny sposób. Neauvia® Intense posiada właściwości reologiczne, przez co produkt szybciej adaptuje się w tkance, co przekłada się na osiągnięcie pożądanych efektów. Pamiętajcie, że zabieg z użyciem preparatu jest niezwykle szybki, zwykle trwa około 30 minut, a jego efekty mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy!

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed przystąpieniem do zabiegu Neauvia®Intense nie można przyjmować leków, które mogą prowadzić do zahamowania agregacji płytek krwi, ponadto należy zrezygnować z niesteroidowych leków przeciwzapalnych i leków na bazie aspiryny. W dniu zaplanowanej wizyty odwołaj wizytę na solarium, saunie, a także trening!

Pragniesz pozbyć się doliny łez? Zatem zadzwoń do krakowskiej Kliniki VESUNA i zaplanuj swoją pierwszą wizytę. Nasi pracownicy odpowiedzą na Twoje pytania, a także dostarczą niezbędnych informacji na temat zabiegu.

 

Najpopularniejsze posty

Kategorie

doctor

Umów wizytę