Skuteczne metody walki z cellulitem

user

24 listopada 2015vesunalifestyle

Cellulit to problem będący postrachem ogromnej liczby kobiet w Polsce. Teoretycznie, występuje przede wszystkim u osób po 30 roku życia. Niestety, wiek kobiet dotkniętych cellulitem nieubłaganie się obniża – widoczny jest nawet u młodzieży w okresie dojrzewania. Nie ważne czy zdrowo się odżywiasz, czy uprawiasz sport, czy pijesz dużo wody – to może być również Twój problem.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest niewłaściwym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, które występuje w parze z włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Jej widocznymi przejawami jest nierówna powierzchnia skóry, w tym fałdy i zgrubienia. Cellulit występuje najczęściej na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach, ramionach oraz kolanach.

Domowe metody usuwania cellulitu

Z cellulitem można walczyć na dwa sposoby: metodami domowymi oraz zabiegami medycyny estetycznej. Metody domowe opierają się przede wszystkim na przeróżnych peelingach. Te tworzone na bazie soli pobudzają mikrokrążenie i zwiększają przepływ limfy. Peelingi cukrowe łagodzą podrażnienia posiadaczek skóry wrażliwej i suchej. Fusy z kawy wmasowane w skórę sprawią, że będzie ona gładsza i mocniejsza. Aby zwiększyć skuteczność peelingów, powinno się je stosować wraz z masażami. Jednak aby wspomniane działania przyniosły jakiekolwiek efekty, należy być konsekwentnym w ich wykonywaniu, ponieważ na widoczne zmiany czeka się bardzo długo.

CZYTAJ TAKŻE – JAK USUNĄĆ CELLULIT Z NÓG I POŚLADKÓW?

Zwalczanie cellulitu za pomocą medycyny estetycznej, czyli jak?

Najpopularniejszym zabiegiem pozwalającym rozprawić się z cellulitem raz na zawsze jest lipoliza iniekcyjna, zwana powszechnie mezoterapią. Polega ona na ostrzykiwaniu skóry koktajlami odżywczymi, które zawierają m.in. kofeinę, rutynę i krzemionkę. Kofeina pobudza mikrokrążenie skóry, co powoduje uwalnianie się tłuszczy z komórek. Rutyna wspomaga działanie kofeiny. Krzemionka natomiast wpływa pozytywnie na zmiany w tkance łącznej. Dzięki takiej mieszance składników otrzymujemy efekt wygładzonej skóry bez cellulitu. W naszej Klinice wykonujemy również inne zabiegi usuwania cellulitu: VELA SHAPE IIITM, TriLipo® MAXIMUSTM, Exilis® BTL, Lipomassage® ENDERMOLOGIETM, EATTM SkinShock®.

Jeżeli chcesz skutecznie rozprawić się z cellulitem, zgłoś się do jednej z naszych Klinik w Krakowie i zasięgnij porady specjalisty.

Umów się na wizytę!

Najpopularniejsze posty

Kategorie

doctor

Umów wizytę