Przeszczep tkanki tłuszczowej a komórki macierzyste

user

25 czerwca 2019dr Ewelina Styczyńska-Kowalska

Na dzień dzisiejszy medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów odmładzających, które mogą spowolnić proces starzenia się skóry. Od czerwca w Klinice VESUNA jednym z takich rozwiązań jest innowacyjny zabieg Adivive™, nazywany Eliksirem Młodości. Dlaczego? Ponieważ zabieg wykorzystuje autotransplantację! Dziś lekarz Ewelina Styczyńska-Kowalska przybliży nam procedurę zabiegową tego nowatorskiego zabiegu!

Przeszczep tkanki tłuszczowej a komórki macierzyste

Wraz z upływem czasu w ludzkim organizmie dochodzi o miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej czyli tak zwanej lipodystrofii. Ubytki te są główną przyczyną starzenia w okolicy twarzy i mogą zdecydowanie obniżać samoocenę i pewność siebie. W tym przypadku warto rozważyć zabiegi proponowane przez medycynę estetyczną, które mogą zatrzymać ten proces! Jednym z takich innowacyjnych zabiegów jest czerwcowa nowość, która znajduje się ofercie w krakowskiej Klinici VESUNA – Adivive™. Zabieg ten zasadniczo sprowadza się do pobrania własnej tkanki, która jest bogatym źródłem najmłodszych komórek tłuszczowych oraz komórek macierzystych, a następnie jej przeszczepu w miejsce ubytków. To właśnie młode komórki tkanki tłuszczowej nie mają żadnego problemu z unaczynieniem się, przyjmują się i funkcjonują jak pozostałe. Z kolei komórki macierzyste wykazują zdolność do nieograniczonych podziałów, w efekcie samodzielnie się odnawiając.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Skoro omówiliśmy kwestię przeszczepu tkanki tłuszczowej a komórek macierzystych warto również omówić kwestię wskazania do zabiegu. Zasadniczo zabieg Adivive™ pozwala na przywrócenie elastyczności skóry oraz wypełnienie ubytków na twarzy oraz ciele, a także:

  • Wypełnienie ubytków tkanki tłuszczowej w okolicach oczu, skroni – odmłodzenie oka,
  • Wypełnienie ubytków tkanki tłuszczowej w okolicach kości policzkowych, dolnej części twarzy – wolumetria twarzy,
  • Redukcji bruzd i zmarszczek,
  • Podniesienie opadających policzków,
  • Poprawę jędrności skóry dłoni,
  • Wypełnienie ubytków pooperacyjnych, powypadkowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowość! Zabieg Adivive™ – „Eliksir Młodości”

Zalety zabiegu

Zabieg autotransplantacji Adivive™ jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Od pacjenta nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, a do tego jest przeprowadzamy w całkowitej sterylności. Układ urządzenia Adivive™ pracuje w układzie zamkniętym, dlatego jest nie tylko bezpieczny, ale również precyzyjny. Co oczywiście potwierdza amerykański atest FDA! Oprócz wypełnienia ubytków do głównych zalet zabiegu zaliczyć można:

  • Wolumetria twarzy,
  • Bezpieczeństwo,
  • Brak ryzyka odrzucenia tkanki,
  • Brak ryzyka wystąpienia alergii.

Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu?

W Klinice VESUNA przed przystąpieniem do zabiegu przeszczepu tkanki tłuszczowej z której pozyskamy komórki macierzyste i młodą tkankę lekarz Kliniki przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, który ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Ponadto lekarz Kliniki może poprosić pacjenta o dostarczenie odpowiednich wyników badań, które dadzą zielone światło na przeprowadzenie zabiegu Adivive™.

Uważasz, że zabieg Adivive™ to właśnie to czego szukasz? Zatem zadzwoń do Kliniki VESUNA i umów się na pierwsze konsultacje. Nasi pracownicy dostarczą Ci wszelkich informacji na temat zabiegu, a także odpowiedzą na Twoje pytania.

Najpopularniejsze posty

Kategorie

doctor

Umów wizytę