Zastosowanie mezoterapii igłowej – wiele problemów, jedno rozwiązanie!

user

28 maja 2015Vesuna

Idealna, gładka skóra to marzenie wielu z nas. Utrzymywanie jej w dobrej kondycji poprawia nasze samopoczucie i pewność siebie. Niestety, często musimy zmagać się z rozmaitymi defektami – od cellulitu, blizn czy rozstępów, po szarą i suchą cerę. Jakby tego było mało, czas nie działa na naszą korzyść i skóra starzeje się razem z nami, staje się zwiotczała i brak jej młodzieńczego blasku. Czy wiesz, że z wszystkimi tymi problemami można poradzić sobie za pomocą mezoterapii igłowej, którą wykonujemy w naszej klinice Vesuna w Krakowie? Zastosowanie mezoterapii igłowej można wykorzystać nawet w leczeniu wypadających włosów. Nic więc dziwnego, że jest tak popularna.

Wyjątkowa technologia

Zabieg polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych za pomocą mikronakłuć, na głębokość około 3-4mm. Poprzedza go konsultacja z lekarzem, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwskazań. Tuż przed zabiegiem, na miejsca poddawane leczeniu nakładany jest krem ze środkiem znieczulającym, na około 20 minut – dzięki niemu mezoterapia jest niemal bezbolesna. Następnie wstrzykuje się w skórę odpowiednio dobrany koktajl leczniczy. Dzięki tej metodzie możliwe jest dotarcie do odpowiednich warstw skóry substancji, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jej funkcji. Dostarczane w ten sposób preparaty uzupełniają to, czego brakuje w zmienionych chorobowo miejscach. Zabieg wykonuje się co najmniej 4 razy, co 7-14 lub co 28 dni. Aby podtrzymać efekt, powtarza się go raz na kwartał.

CZYTAJ TAKŻE: MEZOTERAPIA IGŁOWA DLA ALERGIKÓW I OSÓB ZE SKÓRĄ ATOPOWĄ

Dlaczego mezoterapia igłowa?

Przewagą tej metody nad innymi jest fakt, że substancja lecznicza podawana jest dokładnie w miejsce, które tego wymaga. Jest to swego rodzaju „koktajl”, zawierający niezbędne witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy i wyciągi tkankowe. Wspomaga metabolizm komórek, stymulację fibroblastów, produkcję kolagenu i elastyny oraz mikrokrążenie. Sprawia, że skóra jest prawidłowo odżywiona, dzięki czemu poprawia się jej wygląd i kondycja, a efekty te są szybko widoczne i długotrwałe.

Zastosowanie mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej ma szerokie zastosowanie w leczeniu chorób skóry. Cechuje ją niezwykła skuteczność oraz długo utrzymujące się efekty. Najczęściej tą metodę wykorzystuje się na takich obszarach ciała jak: twarz, szyja, dekolt, owłosiona skóra głowy oraz pośladki, uda i brzuch. Zabieg ten sprawdzi się również w przypadku objawów starzenia się skóry, jej zwiotczenia, słabego odżywienia, suchości, matowości i niezdrowego, szarego kolorytu. Równie dobrze poradzi sobie z cellulitem, rozstępami, bliznami czy wypadaniem włosów. Zabiegu nie wykonujemy u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Zrezygnuj z niego także jeśli masz alergię na któryś ze składników preparatu, stany ropne skóry w miejscu podania, lub opryszczkę. Pamiętajcie, że aby efekty zabiegu były trwalsze i bardziej widoczne należy powtórzyć zabieg co najmniej w 4 seriach. Powtarzalność oraz ilość zabiegów powinna zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dołącz do nas i odkryj moc mezoterapii razem z Vesuną. Umów się na wizytę!

 

Najpopularniejsze posty

Kategorie

doctor

Umów wizytę