Jak działa mikrodermabrazja diamentowa i jak się do niej przygotować?

user

26 czerwca 2015Vesuna

Dokładne i regularne oczyszczanie skóry jest podstawą pielęgnacji. Na co dzień stosujemy delikatne metody, jednak by zapewnić skórze blask i zdrowy wygląd, warto pomyśleć o głębszych i bardziej efektywnych zabiegach. Te nie tylko skutecznie oczyszczą i odświeżą skórę, ale również pobudzą procesy regeneracyjne, pozwolą pozbyć się oznak starzenia.

Jak działa mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, który w medycynie estetycznej cieszy się sporą popularnością. Zatem jak działa mikrodermabrazja diamentowa? Zabieg ten sprowadza się do mechanicznego złuszczania naskórka lub skóry właściwej za pomocą ścierających głowic pokrytych kryształkami diamentów oraz pompy zasysającej. Co ważne, zabieg jest bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny. W porównaniu z innymi terapiami, na przykład peelingiem chemicznym, jest działaniem kosmetycznym obarczonym najmniejszym ryzykiem powikłań.

Zabiegi mikrodermabrazji w Krakowie można wykonywać na każdej części ciała, na przykład na skórze twarzy, szyi, dekoltu, pleców, a nawet dłoni i nóg. W zależności od kondycji i rodzaju skóry, indywidualnie dobierana jest ich głębokość oraz ilość. Bardziej intensywna, głęboka mikrodermabrazja, wykonywana ze znieczuleniem kremem Emla, jest skuteczna w terapii blizn, bliznowców oraz rozstępów. Pozwala także zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować delikatne zmarszczki. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu, jednak zalecamy korzystanie z mikrodermabrazji w seriach:

  • leczenie trądziku i zmian potrądzikowych – cykl 5-10 zabiegów w odstępach dwutygodniowych,
  • zabiegi odmładzające – 5 zabiegów w odstępach trzytygodniowych,
  • w celu podtrzymania uzyskanych efektów zaleca się regularne wykonywanie mikrodermabrazji co cztery tygodnie.

CZYTAJ TAKŻE: JAK DBAĆ O CERĘ NACZYNKOWĄ ZIMĄ?

Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji?

Skoro wiemy już jak działa zabieg mikrodermabrazji diamentowej warto również dowiedzieć się jak odpowiednio przygotować się do opisywanego zabiegu. Jeżeli pracownik Kliniki VESUNA podczas pierwszej konsultacji stwierdzi, że pacjentka spełnia wymogi związane z zabiegiem wówczas musi się ona do niego odpowiednio przygotować. Pamiętajcie, że decydując się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej co najmniej 5 dni przed planowanym zabiegiem nie używajcie kremów do depilacji czy też nie wykonujcie woskowania. Zapomnijcie również o głębokim oczyszczaniu twarzy za pomocą szczoteczek czy peelingów. Ponadto dniu zabiegu nie nakładajcie na skórę twarzy makijażu.

Dlaczego akurat ten zabieg?

Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej przeznaczone są dla wszystkich osób, niezależnie od wieku. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości diamentowych głowic i kontroli głębokości ścierania, są całkowicie bezpieczne i pozwalają uzyskać efekt zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poza tym, są doskonałą alternatywą dla osób nietolerujących peelingu chemicznego.

Mikrodermabrazja przyczynia się do likwidacji oznak starzenia. Pobudza produkcję kolagenu i elastyny, likwiduje drobne zmarszczki i uszkodzenia. Regeneruje, przyspiesza krążenie krwi i limfy, i prowadzi do odnowy komórek. Jest skuteczna w walce z trądzikiem i łojotokiem, a także z suchością skóry. Zabieg przywraca skórze naturalną gładkość i poprawia jej koloryt.

Odwiedź Vesunę! I umów się na zabieg mikrodemabrazji w Krakowie!

 

Najpopularniejsze posty

Kategorie

doctor

Umów wizytę